.
.
  • 30. aprill 2015

Püha Loomaaia rattarallil

26. aprillil sõideti Püha Loomaaia 15. rattaralli. 94 km pikkune põhisõit kulges uuel ringil ning pidevas vihmasajus.

Sõidu algfaasis eraldus peagrupist üheksa ratturit, suur grupp hoidis liidreid ühtlaselt 30...45 sekundi kaugusel. Peamisteks töötegijateks peagrupis oli KJK, kes on tuuri arvestuses liider. Nende väsides võttis töö tegemise üle Alpha Baltic ning jooksikud neelas peagrupp 25 kilomeetrit enne finišit. Küljetuule lõikudel, kui Alpha kogu kamandaga ees tõmbas, lagunes peagrupp pooleks ja moodustus 75-liikmeline juhtgrupp, meilt sees Greg Hallop, Kristjan Johanson ja Jaanus Tasane.

Sõit lõppes grupifinišiga, kus kiiremat jalga näitas tartlane Norman Vahtra. Meie olime kokku leppinud grupifiniši korral Gregi lahti vedada. Kõik sujus kenasti, kuni lõpus käis positsioonivõitluses poogendamine ja poisid pidid maha pidurdama ning Gregil jäi tulemus vormistamata.

94 km läbiti keskmise kiirusega 44,5 km/h. Greg lõpetas 24., Kristjan 32., Jaanus, kes vedas 2 km märgini ja lasi seejärel jala sirgu, sai protokolli 75. koha, Georg Peeter tuli 2. grupis 94. kohal ning Joosep Sankmann, kes talus meeste kiirusi 50 kilomeetrit, lõpetas sõidu 150. kohal.

Lühemal, 47 km pikkusel sõidumaal lõpetas Toomas Vool 22. kohaga.

Eesti Rahva Velotuuri arvestuses asub Kristjan Johanson meie sõitjatest 9. kohal ja noortest 4. kohal, meeskondlikult ollakse 5. kohal.