.
.
  • 13. veebruar 2017
  • RSS

Prantsusmaa võistlushooaeg avatud

Nädalavahetusel alustasid meie poisid Prantsusmaal võistlushooaega. Kristjan Johanson (UC Aubenas) ja Jaanus Tasane (Asptt Nancy) osalesid kahepäevasel I kategooria sõidul Tour de l’Ardeche Meridionale. Laupäeval sõideti GP Lou Gapitelle (136 km, 1700 tõusumeetrit) ja pühapäeval GP de la ville d’Aubenas (134 km, 1800 tõusumeetrit).

Tegu oli üsna mägiste sõitudega ning esimesel päeval said ratturid stardist alates paduvihma ja rajutuult 3,5 tundi järjest. Kristjan sai esimesel päeval 23. ning Jaanus 39. koha. Teisel päeval lõpetas Kristjan 24. kohal, Jaanus katkestas.

Lühike kommentaar Kristjanilt: „Nagu sõber Greg tabavalt ütles oma blogis: koomapalat ehk tiimitrenn. Ma sain vahetult enne võistlust sellest palatist välja, sest meeskonna juures peeti eelmisel nädalavahetusel tiimitrennid, mis sisuliselt olid lennukilt maha tulles kaks päeva jutti erinevaid intensiivseid treeninguid siledal ja mägedes. Nendest taastumine võttis mitu head päeva. Eks veebruaris hooaega alustada on veidi uudne kogemus, aga nüüd läheb tunne kindlasti iga võistlusega paremaks. Sõitudel positsioneerimisega mul probleeme nädalavahetusel polnud, üritasin ikka sõita nagu hea vormiga ehk aktiivselt ja agressiivselt, aga vorm veel ei lubanud tulemust teha. Järgmine 1. kati sõit on juba kolmapäeval ja nädala pärast esmaspäeval eliidikas GP du Bays d’Aix.“

Kristjan Aubenase vormis. Foto: Steven Galf

Kristjan Aubenase vormis. Foto: Steven Galf

Greg võistles laupäeval 102 km pikkusel eliidi sõidul Ronde du Pays Basque, mille lõpetas 50. kohaga.
Josten saab jala valgeks täna algaval mägisel velotuuril Les Boucles du Haut Var. 

Vali uudis:Tagasiside Close