.
.
  • 27. aprill 2015

Pärnu tänavasõidul

56. Pärnu tänavasõit toimus seekord uudse lahendusega rajal. Võistlus oli viidud kesklinna, rada läbis ka veel avamata parkimismaja, kus tuli sõita spiraali mööda kuus korrust üles ja seejärel alla. Seal toimus ka palju kukkumisi, mis andis palju tööd meditsiinibrigaadile.

Lastesõidus, kus parkimismaja oli välja jäetud, sai 2. koha Mairo Mikk.

Kuni 12-aastased lapsed sõitsid juba 3 x 1,75 km pikkust täisringi ning meie poistest sai parimana 15. koha Kusti Reier, tüdrukute arvestuses sai 2. koha Elina Tasane.

N14 tüdrukute sõidu võitis Kristel Sandra Soonik. Nemad sõitsid juba punktisõitu ja 6-ringilise võistluse lõppedes kogus Kristel 7 punkti. Küsimusele, kuidas uus Pärnu rada meeldis, vastas neiu: „Üldse ei meeldi, parkimismaja on nii libe ja kurvid lähevad järsuks, seal ei saa normaalselt sõita."

M14 poiste 6-ringilises kriteeriumisõidus kogus Henri Treimuth neli punkti ning saavutas sellega 4. koha. Tema oli ka üks vähestest, kes  päeva jooksul küsitletuist rajaga rahul oli.

M16 noormehed läbisid 10 ringi. Stardist kehvasti minema saanud Joosep Sankmann lõpetas sõidu 14. kohaga.

Meesjuunioride distantsiks oli 18 ringi. Sõit algas meile edukalt, kui juba teisel ringil sõitsid teistel eest Lauk,Vaga ja Johanson. Kuuendaks ringiks oli vahe juba üle poole minuti, kuid siis panid maoli Vaga ja Kristjan. Esimene katkestas, kuid viljandlane sõitis siiski lõpuni.

Kristjan: „Sain õlale julma paugu ja hulgi marrastusi, sõitsin lõpuni praktiliselt ühe käega ja mõttega, et see rada mind ei võida, kuigi sõit läks aia taha. Õhtul traumapunktis tehtud röntgen õnneks siiski luumurdu ei tuvastanud.“ Esimeses vahekas teenitud 2 punkti andsid talle sõidus 7. koha.

Eliit ja U23 sõitsid 21 ringi. Greg Hallop lõpetas 7. ja U23 arvestuses 4. kohal. Ka seda sõitu ilmestasid mitmed kukkumised. Greg: „Tunne oli ok, aga see parkimismaja mulle ei istunud – ohtlik lahendus, seepärast ka liidritest maha jäin ja punkte koguda ei suutnud.“