.
.
  • 29. aprill 2013

Pärnu rattavõistlustel

Nädalavahetusel võisteldi Pärnus kriteeriumisõidu meistrivõistluste avaetapil ning Pärnu rattarallil.

27. aprillil sõideti Pärnus Eesti kriteeriumisõidu meistrivõistluste I etapp. Ilm oli suvepealinnas jahe ja tuuline, kuid õnneks kuiv. Rada oli viimastele aastatele iseloomulik pikkade sirgetega ja üksikute kurvidega 1,4 km pikkune vunkimis ring.

Päeva alustasid noorimad ehk kuni 12-aastased poisid ja tüdrukud, kes pidid läbima 3 ringi ja
tulemust arvestati lõpufiniši järgi. Selles sõidus tegi hea esituse Erki Laanemäe, kes stardist minnes küll ebaõnnestus, kuid jõudis teisel ringil liidritele järele ja finišiheitluses sai teise koha. Sama tulemuse teenis tüdrukute arvestuses Kristel Sandra Soonik.

M14 poisid sõitsid 6 ringi ning nemad kihutasid juba EMV arvestuses ja kriteeriumisõidu põhimõttel, kus igal teisel ringil on vahefiniš. Joosep Sankmann tegi tubli sõidu. Punkte küll koguda ei õnnestunud, kuid pidevalt liidergruppi kuulununa lõpetas võistluse 9. kohaga.

M16 noored sõitsid 12 ringi. Kristjan Johanson võitis esimese vahefiniši, korra oli 2. ning kolmes vahekas sai kolmanda koha punktid. Kokku kogus Viljandlane 14 punkti ning kokkuvõttes saavutas väga hea sõiduga 2. koha.

M18 noormehed kihutasid läbi 18 ringi ning esimeses vahefinišis saadud neljanda koha eest antud 1 punktiga sai Greg Hallop Pärnus 8. koha.

M-eliit ja U23 ühises sõidus pidid ratturid läbima 27 ringi ning nendel oli vahefiniš igal kolmandal ringil. Selles sõidus näitas igati korralikku minekut Josten Vaidem, kes viiendas vahekas sai teise koha, kogus 3 punkti ja sai sellega U23 arvestuses 5. koha.

28. aprillil sõideti Pärnu rattarallit. 84 km pikkune põhidistants oli ühtlasi Eesti rahvavelotuuri II etapp. Ilm oli veidi parem kui päev varem sõidetud tänavasõidul, päikseline kuid puhus külm tuul ja soojakraade oli 5.

Starti oli kogunenud ligi 300 ratturit Eestist, Lätist, Leedust ja Venemaalt. Rada oli Pärnu kandile iseloomulikult sile ja kohati avatud tuultele ning veidi oli ka kruusatee sarnast lõiku.

Parima noore särgis startis Kristjan Johanson. Sõidu algfaasis lasti eest 4 ratturit, kellega peagrupp hoidis mõõdukat vahet ning üle 50 sekundi jooksikuid ei lastud. Viimasel ehk 3. ringil hakkas peagrupp tööle ning Audru ringrajal toimunud finišis sai 100-liikmeline peagrupp 500 m märgi juures jooksikud kätte.

Martti Välk sai suure grupi finišis 30. koha. Kristjan Johanson sai tema tuulde ja lõpetas 35., mis andis talle teist etappi järjest M16 võidu. Greg Hallop lõpetas 44. kohaga (M18 4.) ning Jaanus Tasane sai 65. koha.

Sõidu võitis Alpha Baltic profiklubis sõitev lätlane Maris Bogdanovics läbides 84 km ajaga 1  59’14’’, mis teeb keskmiseks kiiruseks 42,27 km/h.

Georg Peeter Paldra, kes kolmandal ringil peagrupist maha jäi, sai 128. koha. Josten Vaidem koges sõidu algul tehnilisi probleeme ja langes seetõttu teise gruppi ning lõpetas võistluse 149. kohaga. Reio Toom lõpetas samas grupis 177. kohal.

Lühikesel 58 km sõidumaal, kus oli ligi 100 osalejat, sai Joosep Sankmann 39. koha ning Joosep Lossmann lõpetas 65. kohal.