• 03. mai 2011

Võistlused Pärnus

30. aprillil peeti Pärnus EMV II etapp tänavasõidus ning 1. mail toimus Filter maantekarikasarja I etapp, Pärnu Rattaralli.

Suviselt soe ilm, mis rattureid Kuressaares hellitas, oli taandunud ning suvepealinna rannarajooni tänavatel valitsesid tavalised varakevadised olud.

Tänavasõidus võib jälle esile tuua U23 ja M14 klassid, kus meie noortel kõige edukamalt läks. Teistes vanuseklassides jääb võistluskiirust vajaka ning hooaja algul etteotsa veel asja pole.

Kui nädal varem Saaremaal tegid ilma just U23 ratturid, siis nüüd olid eliidi sõitjatest ka mitmed ässad kodumaale võidu sõitma tulnud. Markus Paas ja Mihkel Ronimois suutsid siiski kahekesi koostööd tehes suhteliselt hästi sõidus sees olla ning Markusel õnnestus ka teises vahefinišis 1 preemiapunkt saada. Kahjuks teised üritused jäid vahekates napilt viiendaks ning punktilisa rohkem ei saadudki. Sõidu lõpetas Markus 11. (U23 5.) kohal.

M14 Noormehed pidid läbima 5 x 1,5 km pikkust ringi ning seekord käis võistlus lõpufiniši peale. Teist etappi järjest tegi korraliku esituse Kristjan Johanson, kes lõpuheitluses sai 5. koha. Kõrgem koht jäi saavutamata, kuna Kristjan jäi lõpukurvis veidi karpi ja oli sunnitud hoogu maha võtma.

M12 parimana sai Joosep Sankmann 11. koha. M16 võistluse lõpetas Greg Hallop 19. kohaga. N14 neiude arvestuses lõpetas 7. Reelika Varblane ning M18 võidukihutamisel sai 15. koha Josten Vaidem.

1. mail toimus Filter maantekarikasarja I etapp, Pärnu Rattaralli. 79,4 km pikkusel põhisõidul käis väga aktiivne võidusõit. Kuna tegu oli sileda maaga, siis otsiti "abi" küljetuule lõikudel.

Meie poisid olid aktiivselt minekutega kaasas ning tegutsesid jälle õnnestunult. Teisel ringil õnnestus õige jooksikute grupiga eest ära saada Mihklil. Sealt eraldus omakorda veel kolm ratturit, kes ka hiljem omavahel esikoha selgitasid ning võitis teist päeva järjest võidurõõmu maitsnud Mart Ojavee. 9-meheline jälitajate grupp, kuhu ka Mihkel kuulus, jagas omavahel kohad 4.-12. ning Mihkel lõpetas 11. kohaga. Üldjoontes jäi sõiduga rahule, kuid kirus oma tegevust viimasel kolmel kilomeetril, kus targem tegutsemine oleks võinud tagada oluliselt parema koha. Järgmises grupis lõpetas Markus Paas, kes sai protokolli 16. koha.
53,6 km sõit oli võistluseks M14 vanuseklassile. Selles sõidus läks jooksikute grupp samuti ribadeks teise ringi alguses küljeka lõigul ning eest said 4 ratturit. Kristjan Johanson jäi sõitma neid jälitavasse 9-mehelisse gruppi ning lõpuprotokolli sai 12. (M14 6.) koha.