.
.
  • 14. aprill 2015
  • RSS

Paris-Roubaix noortetuur

12. aprillil sõideti Paris–Roubaix junior nations cup I etapp. 111 km pikkuse munakivi klassiku võitis hollandlane Bram Welten, eestlaste parimana sai Karl Patrick Lauk 28. koha, Kristjan Johanson oli ratta tehniliste probleemide tõttu sunnitud sõidu katkestama.

Kristjani kirjeldus sõidust: „Sõit algas oodatult suht närviliselt (kuid Poolas on hullem). Tundsin ennast väga hästi ja grupis liiklemisega probleeme polnud ja kukkumistest pääsesin, kuni enne esimest munakat pandi grupi peas maoli. Ise jäin püsti, kuid pidin maha pidurdama ja seetõttu langesin taha. Kahe kilomeetriga olin uuesti normaalsele positsioonile jõudnud ja peagrupp oli umbes 50-meheliseks kahanenud. Peale munakat ühes kurvis toimus uuesti kukkumine, sellest ei pääsenud ja panin üle lenksu maoli. Sain ratta kiirelt kätte ja jäin ilusasti gruppi, aga tundsin, et sadul logiseb (hiljem selgus, et sadula talad olid purunenud). Panin edasi, nii läbisin teise munaka ja asfaldiosa, kolmandal munakal lendas sadul minema, panin püsti grupis edasi ja andsin kohtunikele märku, et abi vaja. Sedasi sõitsin veel ühe asfaldi ja munaka lõigu ilma sadulata. Tee ääres oli Eesti mehann, aga temal olid ainult jooksud. Panin veel edasi, aga kaua sa jõuad püsti sõita, eriti mööda munakivi... Vajusin järjest tahapoole, abi jõudis minuni peale 4. munakivi lõiku. Sain varuratta, aga sellega mured ei lõppenud: varurattal oli sadulatorul kiirkinnitus ja igal munakal vajus sadul alla. Niimoodi võitlesin edasi, kuigi nende jamade peale oli rong juba läinud, peale 60. km võeti maha.
Julm pettumus, sõit oli mulle kui ratturile üliemotsionaalne, publikut nagu murdu. Sellist liigutavat tunnet ja kaasaelamist pole võidusõitjana varem tundnud ja sõiduvorm oli ka hea, aga nii kahjuks läks.“

Eesti noortekoondise esitlus

Eesti noortekoondise esitlus

Kristjan varurattal ponnistamas

Kristjan varurattal ponnistamas

Vali uudis:Tagasiside Close