.
  • 01. august 2016

Pandivere rattarallil

31. juulil sõideti Filter maantekarikasarja VI etapp Pandivere rattaralli. Pikk sõit läks meil aia taha, aga lühikesel sõidul võttis võidu Toomas Vool.

Seni on meil Pandivere põhisõidul suhteliselt hästi läinud, kuid seekord 99 km pikkusel põhidistantsi kohta seda öelda ei saa. Sõit algas aktiivselt ja kohe algul tõmmati küljetuules võistlejaterivi pikaks, mille tulemusel moodustus 60-liikmeline peagrupp, kus olid sees ka meie mehed Jaanus ja Kristjan. Peagrupist käisid ka pidevad äraminekukatsed. 35. kilomeetril saigi eest minema 14 meest, kust kõige napimalt jäi välja Kristjan. Mehe kommentaar oli peale sõitu lühike: "Munesin seekord õige momendi maha ja hilinenult järgi minna üritades jäi 10 meetrit atrõõvist puudu – klassika!" Seejärel üritas ka Jaanus minna, kuid samuti tulutult. Kuna enamikel klubidel olid mehed jooksikute hulgas, siis peagruppi korralikult tööle ei saanud ja meie mehi sealt ka enam ära ei lastud. Vahe kasvas visalt, kuid vaikselt siiski. Oli ju jooksikute hulgas vedurit tegemas Gert Jõeäär ise ning üksmeelt jagus atrõõvis seekord kenasti. Võistluse võitiski Jõeäär ning kogu sõidu vältel ennast peagrupist äraminekukatsetega tühjaks literdanud Kristjan ja Jaanus tulid lõpukilomeetritel pikaks veninud peagrupis vastavalt 48. ja 55. kohaga.

Noorte 44 km sõidumaal läks meil seevastu väga häst. Poisid sõitsid aktiivselt ja selle tulemusel sai 10. kilomeetril eest trio, kelle hulgas oli meie Toomas Vool ning KJK ja CFC ratturid. See sobis peagrupis olnud vastava klubi sõitjatele ja minema nad lastigi. Kolmik Vool, Karpenko ja Mirzojev töötas korralikult. Üksmeelt jagus kuni finišikurvini, varem literdama ja passima ei hakatudki. Sealt ründas narvakas Karpenko (KJK), kellele järgnes Mirzojev (CFC), nende tuulest tuli välja Toomas, kes finišisirgel ka teravaimat jalga näitas ning sõidu võitis. Erki Laanemäe ja Henri Treimuth tulid peagrupis ja said vastavalt 6. ja 16. koha. Nooremad poisid tulid järgmistes gruppides: Johhanes Tiirats 27., Marko Martti Mõttus 29., Tony Tamm 37. ja Paul Mikk 42.

Naiste hulgas, kes sõidavad selles sarjas omaette, lõpetas 44 km sõidu Kristel Sandra Soonik 4. kohal.