.
.
  • 06. august 2014

Pandivere rattaralli

Pandivere rattaralli, Filter maantekarikasarja V etapi 99 km pikkusele sõidule startis 300 ratturit. Sõit algas väga aktiivselt ja meie poisid omasid seekord head kontrolli sõidu üle.

Esimene tõsisem äraminekukatse oli kuskil 15. kilomeetril, kui peagrupist sai minema 10 ratturit, kelle hulgas ka Kristjan Johanson. Vahe saadi poolele minutile, kuid see üritus siiski ette ei jäänud ja püüti peagrupi poolt 5-6 km hiljem.

Kohe ründasid peagrupist uuesti kolm ratturit, kes jõudsalt vahet suurendasid ja said peagrupiga minutilise edu. 40. kilomeetri paiku ühel tõusul ründas peagrupist Kristjan, kes sai endale kaaslaseks veel 4 meest. See viisik püüdis eesoleva trio 15 km-ga kinni ja ette moodustus 7-liikmeline juhtgrupp. Jooksikute ja peagrupi vahel liikus veel üks trio, mida kontrollis Greg Hallop. Peagrupp jäi viimasele ringile minnes liidritest maha kaks ja pool minutit. Gregi trio langes peagruppi tagasi ja siis alustas peagrupp Pelotoni meeskonna eestvedamisel seitsme jooksiku marulist püüdmist. Vahe saadi seitse km enne lõppu 20 sekundile, kuid siis tuli päästev lauge tõus ja jälitajate jõud rauges veidi. Vahe kasvas uuesti ning oli 5 km enne lõppu kärisenud 35 sekundile, siis oli selge, et jooksikud jäävad ette.

Kristjan: „Eesoleva trio püüdmiseks sai jube töö ära tehtud, nii et lõpus olin jumala sodi ja minu panus atrõõvis enne lõppu aina kahanes, seetõttu ka finišit ei teinud, aga olen tulemusega rahul.“

Greg: „Meile kujunes sõit väga soodsalt, sain jooksus olnud Kristjanile kasulik olla kahe pundi vahel.“

Võitis Karlo Aia ajaga 2h18'17'', keskmiseks kiiruseks 99 km läbimisel 42,8 km/h. Kristjan sai 5. koha ja juunioride arvestuses 2. koha. Peagrupp tuli 28 sekundit hiljem.

80-liikmelises peagrupis toimus veel 2,5 km enne lõppu kukkumine, mille taha jäid kinni Georg Peeter Paldra ja Greg, kes lõpetasid vastavalt 51. ja 67. kohal. Reio Toom tuli järgmises grupis ja sai 119. koha.

44 km pikkusel lühemal sõidumaal sai Joosep Sankmann 33. koha. Lastesõitudes Väike-Maarja tänavatel sai M8 1 km sõidus Mairo Mikk I koha ja M10 2 km sõidus Stefan Johanson III koha.

Maanteesarja viimane, VI etapp sõidetakse 16. augustil Võru kuppelmaastikul, mida Kristjan Johanson alustab juunioride liidrina parima noore valges särgis ning üldarvestuses asub noormees 7. kohal.