.
.
  • 06. august 2013

Pandivere rattaralli

3. augustil sõideti Pandivere 23. rattaralli, Filter maanteesarja 5. etapp. Trekivõistlustele järgnes seega juba 5. võistluspäev.

Väike-Maarja ümbruses Pandivere kõrgustikul sõidetud rattaralli on huvitava rajaga, lainjas maastik ja alati tugevad tuuled teevad selle võistluse väga huvitavaks.

Meie meeskond oli kuivanud kokku: kevadel alustanud 7-liikmelisest meeskonnast 4-le. Martti Välk on aktiivsest spordist tagasi tõmbunud, Josten siirdus Prantsusmaale ja Georg taastub trekil saadud vigastusest. Nii olimegi joonel noore koosseisuga: Greg Hallop, Jaanus Tasane, Kristjan Johansoni ja Reio Toom.

99 km põhisõidul asus starti 270 ratturit. Alustati kohe väga aktiivselt kuni 10. kilomeetril sai eest 19-liikmeline seltskond.
Kristjan Johanson: olin küll ees, aga trekist olid jalad kinni ja ei suutnud lihtsalt kohe alguses nii käivituda, et kaasa minna.

Vahe lasti minutile, siis sikutas Alpha Baltic vahe 20 sekundile, aga see oli ka kõik. Teise ringi lõpuks kärises vahe uuesti üle minuti ning siis oli selge, et atrõõv lastakse ära lõplikult. Kolmandal ringil umbes 70. kilomeetril ründas peagrupist Kristjan, kellega liitus veel 6 ratturit ning kiiresti suurendati grupi ees vahet ja saadigi peagrupist minema.

Võitis Norman Vahtra RTR-ist läbides 99 km ajaga 2.17.27 ja saades keskmiseks kiiruseks 43,216 km/h. Esimene 19-meheline grupp venis viimase 10 kilomeetri küljetuules täiesti ribadeks. Edasi tuli Kristjani grupp, kes kaotas võitjale 2`29“, viljandlane sai 21. koha ja U19 klassis 6. koha. Veel kaks minutit hiljem tuli suur grupp, kus Greg sai 50. ja Jaanus 76. koha. Reio katkestas kummi purunemise tõttu. Meeskondlikult saadi etapilt 8. koht. 44 km distantsil sai Joosep Sankmann 54. koha.