.
.
  • 23. mai 2011

Pandivere rattaralli

21. mail toimus Väike-Maarja ümbruses Filter maantekarikasarja III etapp - Pandivere Rattaralli. 83 km põhisõidul saavutas Mikk Vaaks 3. koha.

Võistlus algas väga aktiivselt nagu alati, kuid tõsiselt kaugele kedagi ei lastud. Alles 45. km tõmmati peagrupp ribadeks ning ette moodustus 16-liikmeline punt, kuhu said sisse ka Mikk Vaaks ja Martti Välk. Sellest grupist said omakorda minema 3 km enne lõppu kolm ratturit: Kaspar Austa, Aksel Nõmmela ja Mikk Vaaks. Selles järjestuses tuldi ka üle finišijoone. Martti lõpetas 10 s võitjast hiljem ja sai 10. koha. Markus Paas, kes eelmisel päeval südilt 180 km profisõidu kaasa tegi, lõpetas võitjast 30 s hiljem 20. kohaga ning asub kolme etapi kokkuvõttes 5. kohal.
Lühikesel 25 km rallil, mis on võistluseks kuni 14-aastastele noortele, moodustus 17-liikmeline juhtgrupp, kes omavahel ka võitja selgitasid. Grupifinišis sai Kristjan Johanson 12. koha ning M14 arvestuses 8. koha. Hetkel on Kristjan sarjas M14 arvestuses 3. kohal.
Kuni 12-aastased sõitsid Väike Maarja linnaringil ning M10 poiste 2 km sõidus maitses võidurõõmu Martin Holtsmann ning 3. tuli Henri Treimuth. N10 2 km võidukihutamise võitis Ilona Tasane. Filtri maantekarikasari jätkub augustikuus Haapsalus.