.
.
  • 20. oktoober 2014
  • RSS

Otepää superfinaal

18. oktoobril sõitsid ratturid hooaja viimase võistlusena Otepääl sügiskrossikarikasarja 2014 superfinaali.

Apteekrimäel oli sootuks teine rada kui varasematel aastatel ehk siis hüppemäe kõrvalt üles-alla kulgev väga raske 2 km pikkune rada.

Võistlusstardid sõideti etteandesõitudena ehk A-finaalis startisid esimesena M16 ratturid, poolteise minuti pärast meesjuuniorid ning veel kaks minutit hiljem U23 ja M eliit ratturid ning parim on see kes 8 ringi järel esimene finišisse jõuab.

B-finaalis startisid N14 ratturid esimesena, minut hiljem M14, seejärel veel minuti pärast N16, N18, N eliit ja veel minut hiljem seeniorid.

A-finaali oli paigutatud 33 ratturit, teiste hulgas sellised nimed nagu Erki Pütsep, Caspar Austa, Ivo Suur, Rein Taaramäe ning ainuke maastikurattaproff Merida-Italia klubis sõitev Martin Loo, kes alles hiljuti Bundesliga finaaletapil Saksamaal saavutas 5. koha.

Meie rattureid oli A-finaalis joonel neli: Josten Vaidem, Kristjan Johanson, Greg Hallop ning Joosep Sankmann.

Esimese ringi järel oli Kristjan püüdnud eessõitvad M16 ratturid kinni ning asus ise sõitu juhtima. Noormees sõitis liidripositsioonil järgmised neli ringi, kuid tagant lähenes talle ring-ringilt omakorda Martin Loo, kes Kristjani kolm ja pool ringi enne lõppu kätte sai ning üsna pea ka oma teed läks. Selleks ajaks oli kolmandaks tõusnud Josten ning Greg sõitis 7. kohal.

Sõidu võitis ja viis peaauhinnaks oleva diivani endaga kaasa Martin Loo. Kristjan sai 2. ning Josten 3. koha, Greg lõpetas 7. kohal ning Joosep sai 19. koha.

Kristjan: „Esimesed paar ringi oli nii külm, et nina tahtis peast ära kukkuda. Kogu sõit oli mulle jube kannatamine, tunda oli vormi langust. Raja tegi raskeks see pikk ja järsk Apteekrimäe jooksutõus. Muidu oli isegi Keava rada raskem minu arust. Samas üks raskemaid krosse oli küll.“

Josten: „Eelmisel aastal võitsin selle sõidu, kuid sel aastal oli teine rada ja kõvem konkurents, kuigi ise olen ka oluliselt parem kui mullu. Minu arust oli raskeim maastikurada, mida sõitnud olen. Panin korra maoli ja lõpus sain haamri ka veel.“

Joosep: „Nii raske sõit oli, et eriti ei mäletagi midagi sellest.“

B-finaalis sõideti kolm ringi ning sellesse paigutati 19 ratturit. Sõidu võitis Toomas Vool, kes teise ringi algul neiud kätte sai ja liidriks tõusis ning head minekut näidates ka sõidu võitis.  Erki Laanemäe sai 5. koha, 10. koha sai Kristel Sandra Soonik, 11. lõpetas Henri Treimuth ning 14. koha sai Ilona Tasane.

Otepää A-finaali parimad

Pildil A-finaali 12 parimat 

Vali uudis:Tagasiside Close