.
.
  • 22. juuli 2013

Olümpiakrossi EMV medalid

Olümpiakrossi EMV-l Keilas said Josten Vaidem U23 ja Greg Hallop M18 võistluses hõbeda ning Ilona Tasane N14 konkurentsis pronksi.

Olümpiakrossi EMV peeti Keilas. Kuna sealsel maastikul suurema raskusastmega rada teha ei saa, siis peeti selleaastased meistrivõistlused suhteliselt kiirel rajal. Mõned tehnilisemad singlilõigud juurikate ja kiviklibuga küll olid. Meeste eliidi meister Martin Loo tõdes enne starti: tuleb kiire sõit.

M14 poistel tuli läbida 2 x 4,7 km pikkust ringi. Joosep Sankmann startis korralikult, kuid paar sõiduviga ja kukkumist rajal ei lubanud lõpuprotokollis 9. kohast kõrgemat. Erki Laanemäe sai 24., Joosep Lossmann 26., Toomas Vool 29. ning Henri Treimuth 32. koha (Erki, Toomas ja Henri on M12 klassi poisid).

N14 sõidus asusid meilt starti veel N12 klassi kuuluvad Ilona Tasane ja Kristel Sandra Soonik. Nemadki läbisid poistega koos startides 2 x 4,7 km pikkust ringi. Ilona sõitis väga hästi ja ühtlaselt ning oli algul isegi hõbeda konkurentsis, kuid siis haakus talle käiguvahetajasse oks, mille kättesaamiseks tuli rattalt maha tulla ja nii libises hõbeda võimalus käest. Siiski Ilonalt igati tubli tulemus ja EMV pronksmedal N14 tütarlaste konkurentsis. Kristel kukkus esimesel ringil ja katkestas, kuna käsi sai põrutada.

M16 alates sõideti raskemal 5,1 km pikkusel ringil, mida tuli läbida kahel korral. Esimeselt ringilt tulles olid teistelt eest libisenud Johanson ja Tarassov. Raja pikimal tõusul tuli Kristjani rattal kett maha ning tõus tuli joosta ja üleval kett peale panna, selle tulemusel pääses konkurent kullale eest ja tagant jõudis järgi Kiskonen, kellega sõideti terve teine ring koos.
Kristjan: eelviimasel singlil tundsin konkurendi tõuget vastu puusa, kaotasin tasakaalu ja panin vastu puud, isegi pidurdada ei jõudnud, kahvel purunes ja pidin katkestama, õlg on valus, aga õnneks jäi luud terveks, vaid marrastus on rangluu peal.
Marek Johanson: protesti esitamisel polnud mõtet, tunnistajaid metsa vahel polnud ja konkurent KJK-st loomulikult oma rünnakut ei tunnistanud, aga niimoodi teenitud hõbe talle au ei tee.
Reio Toom sai M16 sõidus 12. koha.

M18 noormehed startisid 6-ringilisele võidukihutamisele. Kohe eraldus teistest Vändra sõitja Vendelin. Greg Hallop tuli esimeselt ringilt teisena, konkurendid „saba“ peal . Edasi hakkas Greg järgmistega vahet suurendama ja sai selle poole võistlusmaa läbimise järel juba 35 sekundi peale.
Greg: Vendelini vastu täna ei saanud, aga teise koha konkurentsis tundsin ennast kindlalt. Kui
vahe kärises juba minutile, lasin eelviimase ringi veidi kergemalt ning viimasel ringil lisasin uuesti kiirust, et taganttulijad liiga lähedale ei saaks – kunagi ei tea mis endal võib juhtuda.
Võitja Karl Arnold Vendelini järel sai EMV hõbemedali meesjuunioride klassis Greg Hallop. Georg Peeter Paldra sai 14. ning Jaanus Tasane 18. koha.

Greg Hallop -- olümpiakrossi hõbe 2013

M-eliidiga startisid koos ka U23 ratturid. Sõita tuli 7 ringi. Josten Vaidem tuli esimeselt ringilt 3. kohal. Pärast teist ringi oli esimene temast 30 ja teine koht 15 sekundi kaugusel. Kolmandalt ringilt tulles oli esikolmik 20 sekundi sees.
Josten: kuulsin raja äärest vahesid ja panin kolmanda ringi täiega lootuses esimese kätte saada; 4. ringil sain haamri ja pidin kosuma.
Viiendal ringil jõudis Josten uuesti lähemale teisel kohal sõitvale Rakke mehele, kellel olid rasked hetked saabunud.
Josten: Hakkasin sirgetel Neidrat nägema, sellest sain motti juurde ja sain talle 5. ringi tõusul väga lähedale.
6. ringile minnes sai Josten Rakke mehe kätte ja ründas kohe. Väsinud Neidra üritas küll pool ringi järel püsida, kuid jäi siiski maha.
Josten: panin 6. ringi veel niipalju juurde kui suutsin ja raputasin konkurendi maha; endal oli ka jube raske, kuid hõbemedal kannustas ning viimasel, 7. ringil ta mulle enam ohtlikuks ei saanud.
Josten Vaidem võitis U23 arvestuses võitlusliku sõidu järel EMV hõbemedali Siim Jalaka järel.