.
.
  • 29. august 2017

Noortetuurilt tuli võit

Toomas võitis 25.-27. augustini Leedus sõidetud rahvusvahelise kuni 16-aastaste noorte velotuuri Utena 2017. Kolme päevaga peeti seal neli etappi. Selle aasta eesti noortemeister grupisõidus Toomas Vool Viljandi rattaklubist võitis tuuri teise etapi ja oli kahel etapil teine. Aktiivselt ja targalt sõitnud noor viljandlane tõi lisaks tuurivõidule kaasa ka aktiivseima ratturi särgi.

Toomas Utena tuuri võitjana

See oli Toomasel juba kolmas võit nädala jooksul – ta võttis võidu ka Võru rattaralli noortesõidus ja Rõuge rattamaratoni M16 arvestuses. Pärast noorteolümpiat korraliku kolmenädalase treeningtsükli läbinud noorte grupisõidu meister on seega heas hoos ja loodab seda ära kasutada ka eesootaval Luksemburgi noortetuuril.

Erki ja Henri võistlesid 23.-27. augustini Austrias 32. Oststeiermark-Radjugendtouril maanteeratturite noortekoondise koosseisus. Erki lõpetas tuuri 67. ja Henri 70. kohal. Mõlema tulemust mõjutasid kukkumistest tekkinud tehnilised probleemid, mis kokkuvõttes ei võimaldanud kõrgemat kohta püüda.

Nädala lõpus saavad noormehed kokku Luksemburgis 1.-3. septembrini sõidetaval tugeva tasemega võistlusel Critérium Européen des Jeunes 17. Seejärel tõmbavad noored maanteehooajale joone alla.