.
.
  • 02. september 2014

Noorte meistrivõistlused

30.-31. augustil peeti Jõgevamaal noorte meistrivõistlused. Laupäeval sõideti temposõidud Kuremaal ja pühapäeval grupisõidud kurikuulsal Palamuse ringil, kus jaanipäeva paiku sõitsid tiitlile ka juuniorid ja mehed.

Kahe medaliga tuli Jõgevamaalt tagasi Kristel Sandra Soonik, kes temposõidus sai pronksi ja grupisõidus hõbeda.

N14 10 km temposõidus sõitis kolmanda tulemuse välja Kristel ajaga 18:18,10, hõbe jäi 2,2 sekundi ja kuld 12 sekundi kaugusele. Ilona Tasane lõpetas 8. ja Elina Tasane 14. kohal.

Kristel: „Jäin väga rahule, kuigi säravamad medalid ei jäänud kaugele. Tunne oli hea ja jõudsin hästi.“

M14 poistest sõitis 10 km distantsil 7. tulemuse Erki Laanemäe saades ajaks 17:00,16. 12. koha sai Toomas Vool, 19. Henri Treimuth, 37. Alex Tund ja 41. koha Ukku Habakukk.

M16 poiste distantsiks oli 15 km. Joosep Sankmann sai ajaks 24:27,95, mis andis talle 13. koha, Joosep Lossmann sai 33. koha.

Kristel EMV grupisõidus
Kristel EMV-l grupi ees sõitmas

Grupisõidus sõitsid N14 tütarlapsed 25,6 km. Vaatamata mitmele ärasõidukatsele püsis peagrupp viimase ringini koos kuni lõpuni jäi 3 km, siis raskel tõusul tõmbasid nendega koos sõitnud N16 neiud pundi ribadeks. N14 neiude grupp tuli finišisirgele koos. Ülesmäge finišis tuli Kristel üle joone teisena, Ilona sai 8. koha.

Kristel: „Jäin Manuela blokeeringu taha kinni. Kui temast mööda sain, oli Indra Kutser juba paarimeetrise vahega ees, aga olen ikka väga õnnelik, sest aastaga olen kõvasti arenenud ja saan juba tõusudest korralikult ülesse, sellel rajal poleks muidu midagi teha olnud.“

M14 poiste distantsiks oli 38,4 km. See sõit oli juba väga aktiivne ja gruppi venitati ja lõhuti igal võimalusel. Teisel ringil eraldus peagrupist 7 ratturit, kus oli ka Erki. Sealt hakkas samuti pudenema vendi ühekaupa. Ring enne lõppu jäi sealt maha kahjuks ka Erki, ette jäi lõpuks 3 venda. Erki tuli jooksikute ja peagrupi vahel üle finiši 5. kohaga.

Erki „Maha jäin atrõõvist puuduliku ettevalmistuse tõttu, sest mul on see aasta üks haigus ja vigastus teise otsa olnud.“

Peagrupp oli kahanenud 17-liikmeliseks, mida kontrollisid hästi Toomas ja Henri, sest Erki oli ju ees. Toomas sai grupi peas 7. ja Henri 15. koha. Alex tuli järgmises grupis ja sai 37. koha.

M16 noormehed sõitsid 64 km pikkuse distantsi ehk 6 ringi. Teisel ringil said eest 7 ratturit kust jäi napilt välja Joosep Sankmann

Joosep: „Olin tõusu algul liiga taga ja kui vennad läksid, jäin hiljaks. Sain küll kahe kaaslasega grupist minema ja püüdsime jooksikuid väikse vahega 5 km, kuid küljeka lõigul loobusime ja vajusime punti.“

Ring ringilt pudenes eest mehi ja lõpuks jäi ette 3 venda, kes ka medalid jagasid. Peagrupp oli 10-liikmeliseks kahanenud.

Joosep, kes kõvasti kogu sõidu grupis tööd rügas, sest eesolevate meeste kaaslased loomulikult grupis tööd ei teinud, sai lõpuks grupisõidust 8. koha.

Joosep: „Rada sobis mulle, finiši tegemiseks olid jalad liigsest töörügamisest  krambis.“