.
.
  • 12. september 2016

Nädalavahetuse võistlused

Nädalavahetusel osalesid meie võistlejad Kalevipoja rattamaratonil ja Sindi sügiskrossil. Josten Vaidem ja Joosep Sankmann valmistuvad Prantsusmaal EM-iks.

10. septembril tegi Kalevipoja rattamaratonil oma viimase stardi enne Prantsusmaal toimuvat EM-i Joosep Sankmann. 67 km pikkusel sõidul sai Joosep 26. koha ja juunioridest tõi koondisekaaslase Variku järel teise koha. Joosep pidas võidu nimel konkureerides vastu 20 km, kuid siis läks pärnakas põllulõigul oma teed.

Joosepi sõnul on ta EM-i jaoks valmis, kuid Kalevipojal oli väike väsimus sees pärast raske treeningtsükli läbimist. Järele jäänud nädalaga jõuab välja puhata. Algselt Nice’is toimuma pidanud EM-i rada oleks Joosepile ilmselt rohkem sobinud. Terroriohu tõttu  rahulikumasse piirkonda üle viidud võistluse trass muutus rohkem klassikute meestele sobivaks, kuigi seda ei saa kaugeltki siledaks nimetada.

37 km pikkusel poolmaratonil tõid meie poisid meeskonnatöö tulemusel võidu koju, mille sai Erki Laanemäe, kolmandana lõpetas Toomas Vool ja neljandana Henri Treimuth. N16 klassis sai kolmanda koha Kristel Sandra Soonik. M14 arvestuses tegi tubli sõidu ja sai 4. koha Tony Tamm.

11. septembril olid kuni 16-aastased noored võistlemas traditsioonilisel Sindi krossil, mis suurte vihmade järel oma mudakrossi firmamärki igati õigustas. Seal said tuleristsed ka meie noorimad äsja trenni tulnud M/N 8 ja 10 lapsed, kellele see oli esimeseks võistluseks klubi eest ja seda tehti igati edukalt.

M16 1. koht Toomas Vool ja 3. koht Erki Laanemäe

Josten Vaidem sõitis nädalavahetusel Prantsusmaal amatööride velotuuri La Jean-Patrick Dubuisson, mille lõpetas kokkuvõttes 27. kohaga. Kahe päevaga sõideti kaks grupisõitu ja eraldistart. Avaetapil saadud suur kaotus ei lubanud Jostenil tuuril kõrget kohta püüda. Seevastu viimaselt etapilt tuli Jostenile tubli 4. koht.

Jostenile oli see ilmselt enne EM-i viimane start. U23 grupisõit sõidetakse 17. septembril ning kuuesesse tiimi pääsesid eranditult vaid Prantsusmaal klubides sõitvad mehed. Päev varem on juunioride grupisõit, kus joonel ka meie Joosep Sankmann, kes on juba kohale sõitnud. Juunioreid on väljas kolm: pärnakas Varik, tallinlane Prangel ja meilt Sankmann.