.
.
  • 31. august 2016

Nädalavahetuse võistlused

Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Joosep Sankmann võistles 26.–28. augustini Lätis rahvusvahelisel Dobele velotuuril, kus kolme päevaga sõideti eraldistart ja kolm grupisõitu. Joosepi parimaks jäi teisel etapil saadud 15. koht ja tuuri kokkuvõttes oli noormees 17. kohal. Tuuri võitis poolakas Rudyk Bartosz (Alkstal).

Samal ajal sõitsid Jaanus Tasane ja Greg Hallop Eesti koondise ridades UCI Europe Tour 2.2 kategooria Balti velotuuri Leedus, kus aitasid koondise liidril Silver Mäomal kokkuvõttes kolmanda koha võita. Greg sai ise kokkuvõttes 55. ja Jaanus 68. koha. Balti tuuri võitis Maris Bogdanovics (Rietumu-Delfin).

Kuni 16-aastased ratturid sõitsid 27. augustil Jõulumäe rattamaratonil, kus poolmaratoni kolmanda koha sai Toomas Vool ja naiste arvestuses jäi neljandaks Kristel Sandra Soonik.

28. augustil käisime suurema seltskonnaga Läänemaal Matsalu rattamaratoni poolmaratonil, kus said kolmikvõidu nagu mullugi vastavalt  Erki Laanemäe, Henri Treimuth ning Toomas Vool. Naiste arvestuses võitis Kristel Sandra Soonik, M14 arvestuses sai 2. koha Marko Martti Mõttus, tema noorem õde Anne Mari võitis N12 arvestuses, N14 tüdrukutest oli neljas Merilyn Sarikas ning sama koha sai M12 poistest Stefan Johanson.