.
.
  • 03. august 2015
  • RSS

Murjani kriteerium

1. augustil sõitsid meie noored Murjani kriteeriumisõidul Lätis. Meesjuunioridele oli see ka Läti MV-ks.

Ragana tänavatel sõidetud punktisõitudel said meie ratturid neli poodiumikohta. Erki Laanemäe võitis M14 poistest ja Kristel Sandra Soonik N14 tüdrukute hulgas. Kristjan Johanson tuli meesjuunioridest kolmandaks ning kolmanda kohaga lõpetas ka Greg Hallop Open klassis. Lisaks meile oli Lätis konkurentsi pakkumas ka RTR-i klubi Tartust.

Lätti mindi eelkõige eesmärgiga, et meie koondislased saaksid oma teravust lihvida eelseisvateks sõitudeks, sest Kristjan valmistub Euroopa meistrivõistlusteks, Greg Balti tuuriks ja Joosep Askö Radjungendtouriks ning lisaks said ka teised võimaluse rahvusvahelises konkurentsis sõita.

Ragana tänavatel sõideti 2,1 km pikkusel ringil, mis kõigile Murjani tuuri aegadest tuttav. Lätis on tavaks punktisõitudes igal ringil vahefiniš teha, paaritul ringil väike ehk esimese mehe punktifiniš ja paarisringil suur ehk neljale esimesele punktid.

M14 poistest oli meil joonel tugev kolmik, kes omavahel koostööd tehes sepistasid head minekut näidanud Erki Laanemäele võidu, Toomas Vool sai 5. ja Henri Treimuth 9. koha, 23. tuli üle joone Kristel Sandra, mis N14 arvestuses andis talle võidu.
M16 noormeeste sõidus lõpetas 10. kohaga Joosep Sankmann, kes kurtis teravuse puudumist.

Meesjuuniorid sõitsid Läti meistritiitli pärast. 20-ringilises võistluses sai kolmanda koha Kristjan Johanson. Ainsa eestlasena Läti kamba vastu võidelnud Kristjan sõnas pärast finisit: „Arvasin, et Läti meistrikad ja sõidavad omavahel, aga mind jebiti ikka täiega. Hea, et üldse poodiumile jõudsin. Jalg ei olnud ka just kullast täna, aga spurte sai küll lugematu arv tehtud, mida siia otsima tulimegi.“

U23 ja eliit sõitsid ühises Open klassis. Greg sai siit koos Norman Vahtra ja omaaegse maailmameistri leeduka Tomas Vaitkusega eest ära ning sai kolmanda koha.

Gregi kommentaar: „Kohe algul pani Vahtra minema, ise jäin tema ja pundi vahele, tagant tuli Vaitkus, kelle tuules sain ette Normanile järgi. Vahekates sain ruttu aru, et nende vastu ma ei saa sprintides, hoidsin Normaniga hoogu üleval, et punt tagant järgi ei tuleks. Vaitkus tegi ainult finišeid, aga sai ikka kõik Vahtra käest pähe, aga jube tugev on ta küll. Ise jäin kolmanda kohaga rahule.“

Jaanus Tasane sai tubli seitsmenda koha.

Fotod: rattaklubi.ee/est/Galerii/2015-fotod/murjani-kriteerium-2015

Vali uudis:Tagasiside Close