.
.
  • 26. juuli 2016

Maxima GP Lauri Ausi XIII mälestussõit

Pühapäeval sõideti Pirita ringrajal EJL 1. kategooria võidusõit  Maxima GP, mis on üks kõrgetasemelisemaid ühepäevasõite Eestis. 126 km pikkusel põhisõidul sai Jaanus Tasane 9. koha.

Sõit oli väga aktiivne ja sündmuserohke kohe stardist alates. Esimesed 50 km püsis grupp koos, kuigi käis totaalne sõda ja rünnati vahetpidamata, aga ükski minek ära ei saanud. Seejärel sõitsid eest 11 meest, kus meilt sees Kristjan Johanson. See jooksikute grupp suurendas vahe peagrupi ees üheminutiliseks, kuid siis algasid jooksikute hulgas uuesti soomlaste rünnakud, mille tulemusel jäi ette 9 meest, Kristjan endiselt kenasti sees. Peagrupp läks omakorda ribadeks ning jooksikuid asus jälitama paarikümnemeheline grupp, kus sai rahulikult istuda Jaanus, sest tal oli oma mees ees. Kuskil 90. kilomeetril sai üheksa jooksiku hulgas üksmeel otsa ja kaks gruppi jooksid kokku ning ette moodustus peagrupp, kus meilt siis Kristjan ja Jaanus. Selles grupis toimusid kohe rünnakud ja punt läks uuesti pooleks ning eest sai paarkümmend meest, kus meie kaks sõitjat ikka sees. Nii pandi kuni lõpuni.

Finiširingile minnes sai päev otsa üliaktiivselt sõitnud Kristjan, kes kõigis sõidu olulisemates minekutes ja rünnakutes osales, enneolematult tugevad krambid. Valust röökides tuli raja äärde mitmeks minutiks seisma jääda, sest vändata polnud tal võimalik. Jaanus oli sõidus veidi kergema vaevaga läbi saanud ja püsis endiselt kõrges mängus sees, kuid finišikurvis 19 mehe hulgas ta enam väga heal positsioonil ei tulnud ning lõpetas 9. kohaga. Nagu mees ise peale sõitu ütles: "Finišisirgel jalad ei käinud enam ringi piisavalt hästi."

Kristjan veeres peale krampidest tekkinud sundpausi lõpuni koos Joosepi grupiga, kes omakorda oli kõik minekud maha maganud. Neile vastavalt 57. ja 58. koht.

54 km pikkusel rahvasõidul püsis vaatamata rohketele rünnakutele peagrupp lõpuni koos ning meie parimana sai grupifinišis Henri Treimuth 8. koha. Naiste arvestuses teenis võidu Kristel Sandra Soonik.