.
.
  • 05. juuli 2016

Maastikumaratoni EMV hõbe

2. juulil sõideti Raplamaal EMV maastikurattamaratonis, kus 62 km pikkusel distantsil teenis Joosep Sankmann hõbemedali.

Maratonidistantsil jagati juunioridele medalid välja esmakordselt, varasemalt sõitsid nad ühistel alustel meestega. Maratonisõidus oligi meil joonel vaid Joosep, sest Jaanus ja Kristjan pidid võistlemise asemel hoopis tablette neelama.

Kohe sõidu algul sai Joosep koos kahe CFC rattakooli noormehega teistel eest. Nii lasti kolmekesi koos, kuni Keava mägedes kasutasid konkurendid "kaks ühe vastu" eelise  Joosepi suhtes ära ja kitsale singlile minnes sai hilisem võidumees Kristo Prangel Joosepi ees vahe sisse ning suurendas vahe metsast välja tulles juba üle minuti. Marulise jälituse tulemusel vähendas viljandlane jõudsalt vahet, kuid ikkagi tuli finišis leppida 30-sekundilise kaotuse ja hõbemedaliga. Noormees läbis 62 km pikkuse distantsi ajaga 2.38:11.

Joosep EMV pjedestaalil

Samas sõideti ka 34 km pikkune poolmaraton, Estonian Cup sarja poolmaratoni 4. etapp. Kolmandana lõpetas selle sõidu Toomas Vool, kes oli liikumas etapivõidu suunas, kuid eksis rajalt ja pidi vahepeal koos ühe kaaslasega jooksus olemise asemel hoopis gruppi püüdma hakkama. Kuuendana lõpetas Erki Laanemäe.
N16 arvestuses sai teise koha Kristel Sandra Soonik.

Lastesõidus sai M12 poistest Henri Valmsen 2. koha.