.
.
  • 03. august 2015

Lauri Ausi XII mälestussõit

2. augustil võisteldi Pirital 1. kategooria ühepäevasõidul, Maxima GP Lauri Ausi XII mälestusvõistlusel. Joonel oli väga esinduslik rahvusvaheline seltskond. Pirita-Kose-Kloostrimetsa kuuekilomeetrist ringi tuli läbida 21 korda.

126 km pikkune võidusõit algas kohe väga kiirelt ja aktiivselt, kuni kolmandal ringil moodustus ette 13-liikmeline jooksikute grupp, kus oli ka Kristjan Johanson. Vahe kasvas jälitajate ja jooksikute vahel jõudsalt.

Kristjan: „Kolmanda ringi alguses oli väikse vahega ees neli venda, panin ise litriga järgi ja tagant liitus meiega veel mehi. Anti korralikult ja kaksteist meest panid võrdselt karusselli. Karla istus lihtsalt taga. Mul oli tegelikult jube raske kogu aeg.“

Kui sõidetud sai 90 kilomeetrit, oli peagrupiga vahe üle kolme minuti kärisenud ning soomlane ründas 16. ringi tõusul (94. km). Maha jäi Kristjan ja üks teine sooomlane, kes sõitsid kolm ringi kahekesi.

Kristjan: „Kui soomlane litri pani, oli mul just selline kooma, et jäin maha. Võitlesime selle teise sommiga terve ringi, aga ei saanud enam järgi. Siis panime kahekesi, kuni tagant tuli kaks ringi enne lõppu väike kümnene punt järgi, nendega piinlesin lõpuni. Manipuleerisime treeneriga enne eestikaid minu organismiga samamoodi. Usun, et see mudel toimib minu peal ka nüüd ja taastun kenasti reedeks ära.“

Noor viljandlane lõpetas 21. kohal. Greg pani ka peagrupist plehku ja sai järgmise pundikesega tulles 31. koha. Jaanus tuli peagrupiga ja sai 56. koha. Sõidu võitis Karl Patrick Lauk.

Samuti väga kiirel 54 km pikkusel sõidul sai 55-liikmelise grupi finišis 28. koha Toomas Vool, 29. oli Joosep Sankmann, 32. Erki Laanemäe, 47. Henri Treimuth, 69. Kristel Sandra Soonik ja 89. Ukku Habakukk.

Nädalavahetusel on kõik huvilised oodatud Tartusse oma mehele kaasa elama. Reedel, 7. augustil kell 15 algab meesjuunioride 18,4 km pikkune eraldistart ning pühapäeval kell 10 on meesjuunioride 124 km grupisõit linnaringidel.