.
  • 14. mai 2015

Kuusalu rattarallil

Kuusalus sõideti Filtri sarja I etapp Kuusalu rattaralli. Tuul oli võidusõiduks piisavalt tugev ja Tsitre tõus aitab ka tuulevaiksel päeval gruppi lõhkuda.

Meie meeskond oli Kuusalus oluliselt nõrgemana väljas, Kristjan Johanson on Poolas saadud rangluu murruga audis ja lisaks haigestus Greg Hallop, kes loodetavasti saab joonele Kuressaares. Lootused jäid Jaanus Tasase peale, kes küll üritas, aga 49. kohast enamat seekord ei suutnud.

89-kilomeetrisel põhisõidul pani sisuliselt kohe joonelt minema Karlo Aia, kellega liitus veel viis meest esimesel Tsitre tõusul. Nemad ette jäidki ja selgitasid võitja. Teisel ringil pani peagrupist veel 13 meest minema tõusule järgneval küljeka lõigul. Jaanuse kommentaar (mis on tegelikult klassika): „Jäin sellest minekust napilt välja, oleks pidanud üks mees eespool  grupis olema.“

Kolmandal ringil läks ka peagrupp tõusule järgneval lõigul laiali. Sõidu võitiski Karlo Aia Pärnu Kalevist, Jaanus tuli üle joone ribadeks läinud grupis 49. kohal, Georg Peeter Paldra saabus järgmises seltskonnas 99. kohal ja nooruke Joosep Sankmann samas grupis 119. kohal. Sõidu lõpetas ligi 300 ratturit.

Lühikesel, 33 km pikkusel sõidumaal finišeeris meie parimana Toomas Vool 26. kohal, mis M14 poistest andis 4. koha. Kolmandas grupis jõudis finišisse Kristel Sandra Soonik, kes lõpetas sõidu 52. kohal, mis tõi talle N16 neidude arvestuses III koha. Sellel distantsil jõudis finišisse 191 ratturit.