.
.
  • 13. mai 2014
  • RSS

Kuusalu rattaralli

10. mail sõideti Filter maanteekarikasarja I etapp, Kuusalu rattaralli. 89 km pikkusele põhisõidule startis 325 ratturit ja sõideti kolm suurt ringi. Ilm oli võidusõiduks hea, kuid tuult nappis ja see tegi võistluse väga kiireks.

Sõit oli aktiivne kohe algusest peale. Otsustavad sündmused leidsid aset umbes poolel võistlusmaal, kui jõuti teist korda Tsitre tõusule. Peagrupist said seal minema 14 meest, kelle hulgas ka Kristjan Johanson.

Kuusalu rattarallil

Kristjan: “Meeskond sõitis täna aktiivselt. Mõtlesin, et kui teisel ringil tõusu jõuame, üritan ise, aga keegi jõudis ette ja tuli järgi minna. Eest ära sai 14 meest ja see oli hea minek, sees oli palju endiseid ja ka praeguseid proffe. Üksmeelt jagus terveks ringiks ja literdamine algas 10 km enne finišit umbes sama koha peal, kus ring varem eest ära saime. Pelotonil oli atrõõvis ülekaal, nad said teha nagu õpikust, lõpujoonel olin 11. ja juunioridest 2.“

Võitja Kristjan Oolo ajaks märgiti 1h57`55“, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,286 km/h.

Peagrupp, mis lõpuks oli ikkagi ligi 150-liikmeline, kaotas jooksikutele finišis kolm minutit. Reio Toom sai 74., Georg Paldra 119., Jaanus 141., Greg Hallop 143. koha.

Lühikesel, 33 km sõidumaal sai Joosep Sankmann 33. koha.

Vali uudis:Tagasiside Close