.
.
  • 13. mai 2013

Kuusalu rattarallil

Filter maantesarja I etapil, Kuusalu rattarallil startis 89 km pikkusele põhisõidule 330 ratturit ja 33 km sõidule 180 osalejat. Ilm oli päikseline, kuid merele kohati suhteliselt lähedalt kulgenud rada tegi sõitjatele mitmeid külma ja udu lõike ning läbida tuli ka kolm kruusalõiku.

Põhisõidus hoiti esimesed 20 km peamiselt metsavahel kulgenud rajal kiirus üleval ning vaatamata hulgalistele katsetele püsis 150-liikmeline peagrupp kenasti koos. Otsustavad sündmused leidsid aset pärast ligi kilomeetrist tõusu, kui rada keeras lagedale ja küljetuule abiga pääses eest 11 ratturit ning peagrupp kärises pooleks. Peagrupis sõitsid meie viis meest, kes kahjuks jooksikute hulka ei saanud ning võitja selgitati pidevalt vahet suurendanud 10-liikmeliseks kahanenud jooksikute grupist.

Kiire sõidu võitis Rietumu Delfini profitiimis pedaaliv Reio Puhm, kes läbis 89 km ajaga 2.02’05“ keskmise kiirusega 43,74 km/h.

60-liikmeline peagrupp saabus 2’30’’ võitjast hiljem. Meie sõitjatel kahjuks finišeerimise koostöö seekord hästi ei sujunud: Greg Hallop 28., Josten Vaidem 30., Martti Välk 48., Kristjan Johanson 61., Jaanus Tasane 66. ning meeskondlikult saadi I etapil 8. koht. Aivo Ilves lõpetas 112. ,Georg Paldra 142. ning Reio Toom 144. kohaga.

Lühikesel, 33 km pikkusel distantsil sai Joosep Sankmann 48. ning Erki Laanemäe 92. koha.