.
.
  • 20. mai 2014
  • RSS

Kuressaare tänavasõit

Eesti meistrid kriteeriumisõidus selgitati ühe etapiga Kuressaare tänavasõidul. Ainsa medali tõi meile Kristel Sandra Soonik, kes N14 tütarlaste konkurentsis võitis hõbemedali.

Tänavasõidu ring oli jälle tagasi kolinud lossipargi ümbrusesse. Erinevus Kuressaare viimaste aastate rajast oli see, et rada oli rohkem pikkade laiade sirgete ja väheste kurvidega ehk  soosis seekord rohkem sprinteri omadustega sõitjaid. Ilm oli suisa südasuviselt soe ja mõnus.

Kriteeriumi meistrid selgitati alates 14-aastaste klassist. M/N12 lapsed sõitsid tänavasõidu võidu peale ja läbisid 3 x 1,7 km pikkust ringi finiši peale. Kusti Reier sai poiste konkurentsis 20. ja Anne Mari Mõttus tütarlaste arvestuses tubli 4. koha.

N14 tütarlapsed sõitsid 5 x 1,7 km, kus igal ringil oli vahefiniš. Kristel sai teises ja kolmandas vahekas teise koha ja kogus kokku 6 punkti, see punktisumma tõi talle EMV hõbemedali.
Kristel: „Esimeses vahekaks ei jõudnud ebaõnnestunud stardi tõttu ette ja peale kahte järjestikust vaheka tegemist, kust sain teise koha, läks enesetunne nii halvaks, et rohkem finišeid teha ei jõudnud. Hea, et üldse maha ei jäänud, kuld läks käest ühe punktiga ja lõpufinišiga, sest juhtisin enne seda Manuela Mathilde Niguli ees, aga konkurent CFC-st oli lõpus parem. Olen siiski õnnelik.“ Ilona Tasane sai 7. koha.

Kristel kriteeriumisõidul
Kristel kriteeriumisõidul.

M14 poisid sõitsid samuti 5 x 1,7 km. Erki Laanemäe, kes aasta alguses jäi ligi 3 kuud treeningutest eemale, tegi väga tubli sõidu. Ta sai kahest esimesest vahefinišist neljandad kohad, mis andsid talle 2 punkti ja kokku 5. koha. Erki: „Arvestades, et ma ei saanud vahepeal tervise tõttu pikalt trennis käia, siis võib väga rahul olla, nüüd läheb kõik paremaks.“

M16 poisid sõitsid 10 ringi ja neil olid vahekad igal teisel ringil. Joosep Sankmannil küll punktiarvet avada ei õnnestunud, kuid noormees püsis ilusti liidrite grupis ja sai lõpuks 13. koha.

Meesjuuniorid sõitsid 18 ringi, kus igal kolmandal ringil oli vahefiniš. Kristjan Johansonil õnnestus 12. ringil toimunud neljandas vahefinišis teise koha eest teenida 3 punkti, mis andis talle 9. koha. Kristjan: „See rada ei istunud mulle eriti, enamus punkte jaotati suures grupis tulles. Oma ainsad punktid sain siis, kui olime kuus ringi eest ära väikse grupiga. Jooksus olles surusid tugevad tiimid ikkagi atrõõvis ja peagrupis oma taktika peale, kuigi olime juba 25 sekundi peal. Vorm on hea, lihtsalt ei õnnestunud seekord.“

Jaanus Tasane sai 19. ja Reio Toom 21. koha

M-eliit ja U23 sõitsid 24 ringi, igal kolmandal ringil vahefiniš. Audentese rattaosakonnas Otepääl harjutav Greg Hallop lõpetas 18. kohaga, mis U23 arvestuses andis 8. koha. Greg: „Punktiarvet avada ei suutnud, aga tunne oli parem kui Pärnu tänavasõidul. Kiirus hakkab tulema, nagu ikka minu puhul, et suveks liikuma.“

Vali uudis:Tagasiside Close