.
.
  • 18. mai 2013
  • RSS

Kuressaare tänavasõit

Kriteeriumisõidu kolmandal etapil Kuressaare tänavasõidul valitses kuum keerutava tuulega suveilm. Rada oli 1,5 km pikk ning küllaltki tehniline, kurvitamist jagus.

N/M12 ühises sõidus selgitati võitja lõpufinišiga, sõita tuli 4 ringi. Erki Laanemäe jäi tulises
finišiheitluses ülinapilt neljandaks. Tüdrukute arvestuses sai tubli võistluse teinud Kristel Sandra Soonik III koha.

M14 poistel tuli läbida 6 ringi, millest igal teisel oli vahefiniš. Joosep Sankmannil jäi küll punktiarve avamata, kuid tubli lõpuga saavutas ta 8. koha.

M16 noormeestel tuli sõita 10 ringi. Kristjan Johanson sõitis väga aktiivselt, saades kõigist vahefinišitest 2. ja 3. koha punkte, kuid lõpufinišis, kus punktid topelt, jäi ta ülinapilt neljandaks, saades selle eest juurde vaid 2 punkti (kokku sõidust 11 punkti). Konkurent Pärnu Kalevist kogus samuti 11 punkti, möödus Johansonist ning napsas parema finišiga Kristjani eest poodiumikoha. Hetkel hoiab viljandlane EMV arvestuses 3. kohta, kuid selles arvestuses nüüd temast endast enam midagi ei sõltu, kuna noormees sõidab noortekoondisega Klaipeda velotuurile ning Elvas IV etapil osaleda ei saa.

Meesjuuniorid sõitsid 21 ringi ning neil oli vahefiniš igal 3. ringil. Võib öelda, et selles võistluses tegi elu sõidu Jaanus Tasane, kes pärast 15. ringi läks julgelt kaasa sõidu hilisemate kahe esimesega ning püsis südilt koos kahe kaaslase tuules lõpuni ning kogus 8 punkti, mis andis talle lõpuprotokolli tubli 5. koha. Greg Hallop sõitis sõidu esimese poole aktiivselt saades 3. vahefinišis kolmanda koha eest 2 punkti, kuid kaaslase grupist pagemise järel tegeles rohkem Jaanuse seljataguse kindlustamisega ning sai lõpuks 11. koha.

M-eliit ja U23 võistluses tuli läbida 27 ringi. Martti Välk ja Josten Vaidem tegid aktiivses ja kiires sõidus tubli võistluse. Viimast aastat U23 seltskonnas olev Martti sai 4. vahekas 1 punkti, mis andis talle protokolli 7. koha. Esimest aastat underite vanuseklassis sõitev Josten punkte ei saanud, kuid sõitis korralikult ja sai lõpuprotokolli 8. koha.

Vali uudis:Tagasiside Close