.
.
  • 25. juuni 2015
  • RSS

Kuldiga Cempionu Kauss 2015

21. junil käisid meie ratturid enne EMV-d viimast rasket ja teravat sõitu tegemas. Kuna kodus midagi analoogset võtta polnud, võeti ette teekond Lätti, kus Kuldiga tänavatel sõideti kriteeriumi.

Kuldigas sõideti punktisõidu väga rasket ja huvitavat versiooni, kus iga paaritu ring on väike vahefiniš, mis annab punkti võitjale ja iga paarisring on suur vahefiniš, kus punkte jagatakse neljale esimesele. Ringi pikkuseks oli ligi 2 km.

Kohale jõudsime Viljandist 450 km kaugusel asuvasse Läti väikelinna väga napilt enne M14 poiste sõitu. Soojenduseks neil praktiliselt aega ei jäänud. Vaatamata sellele olid poisid väga tublid ja teise koha sai kaheksaringilises võidukihutamises Toomas Vool, neljandaks jäi Erki Laanemäe, kes kogus küll kolmandaks tulnud Läti poisiga sama punktiarve, aga parem koht finišis andis lätlasele pronksi. Henri Treimuth kogus neli punkti ja sai 6. koha.

Toomas poodiumil

Toomas Vool auhinnalisel II kohal

M16 noormehed sõtsid 14 ringi ning Joosep Sankmann tegi südi sõidu ning sai kolme punktiga 9. koha.

22-ringilises võistluses Open klassile sõitsid koos ühises arvestuses meesjuuniorid, U23 ja eliit. Konkurentsi tegid tugevamaks joonele tulnud Rietuma ja Alpha vennad, stardis oli 44 ratturit. Sõidu tegi veel ekstreemsemaks äike ja laussadu, mis algas mõni minut enne nende stardipauku ja kestis kogu võistluse. Tubli sõidu tegid kõik meie kolm ratturit. Greg Hallop lõpetas 7., Kristjan Johanson 9. ja seekord punktideta jäänud Josten Vaidem 10. kohaga.

Nüüd on kõik tehtud ja puhatakse-treenitakse rahulikult pärast jaanipühi Vändras algavateks EMV-ks.

Vali uudis:Tagasiside Close