.
  • 25. mai 2016

Kriteeriumid Jõgeval ja Elvas

20. ja 21. mail võisteldi Jõgeva ja Elva tänavatel. Jõgeval kihutati viimati aastatel 1999 ja 2000, enne seda oli 10 aastat vaikust ja peale seda siis 15 aastat.

Jõgeval võisteldi reedel, meile ebatavaliselt õhtupoolikul. Mujal Euroopas on nn öökriteeriumid väga laialt levinud. Ring oli 1,2 km pikk, paljude kurvide ning pika vastutuules finišisirgega. Tundus, et meie noortele see kurvitamine hästi ei istunud või oli lihtsalt halb päev, aga sõite ilmestasid paljud kukkumised, millest ka osa meie noori puutumata ei jäänud. Osalesime M/N 14 ja M/N 16 sõitudes.

M14 poiste stardis oli nagu ikka arvukalt noori, seekord 49. 7-ringilises võidusõidus sai Kusti Reier meie tublimana 24. koha.

N16 ja N14 sõitsid samuti 7 ringi ning N16 arvestuses seekord Kristel Sandra Soonik oma põhikonkurendile Matilde Manuela Nigulile vastu ei saanud, kogus vahekatest 19 punkti ja sai II koha. 4. koha sai Elina Tasane N14 arvestuses. Elina puhul tegi heameelt see, et ta sekkus juba vanemate neiudega konkureerides punktikogumisse.

M16 poistest asus 14-ringilise võidukihutamise starti sarja virtuaalse liidrina Toomas Vool. Temal siiski Jõgeval hea päev polnud, selle vanusegrupi üks parimaid sprintereid lõpufinišisse sekkuda ei saanud, kuna eelviimasel ringil kukkus ning pidi leppima 1 punkti ja 13. kohaga. Tühjade kätega me siiski selles vanuseklassis ei jäänud, sest Erki Laanemäe liikus Jõgeva tänavatel korralikult ja kogus etapilt 11 punkti, mis andis talle III koha.

Erki Laanemäe kolmandana pjedestaalil

Laupäeva hommikul alustati juba 1,7 km pikkusel Elva Arbimäe ringil kriteeriumi sõite.

M12 poistest sai meie parimana Henri Valmsen 7. koha ning N12 arvestuses sai võidu Anne Mari Mõttus.

M14 poistest oli seekord meie kiirem Paul Mikk 26. kohaga.

N16 neidudest valmistas Elva tõus raskusi Kristel Sandrale, kes seekord pidi tunnistama N14 tüdrukute paremust ja kogus vaid 2 punkti, mis tõid talle N16 arvestuses siiski 2. koha.

N14 tütarlastest sai teist päeva järjest 4. koha Elina Tasane.

M16 poisid sõitsid 10 ringi ning kõige paremini liikus sellel rajal Henri Treimuth, kes otsustavatel hetkedel hakkas juba sõidu kulgu muutma, kuid elas läbi korraliku kukkumise ja pidi seega heast tulemusest suu puhtaks pühkima. Toomas, kes päev varem Jõgeval korralikult maoli pani, oli Elvas juba paremat nägu ja liikus hästi ning sai etapilt 5. koha, mis tõstis ta enne finaaletappi uuesti 2.-3. kohta jagama.

M18 sõidus läbiti 18 ringi ja head jalga Joosep Sankmannil Elvas seekord polnud. 1 punkt ja 8. koht Joosepit muidugi ei rahuldanud talle sobilikul rajal.

Jäänud on veel sõita aprillis alanud kuueetapilise kriteeriumisarja viimane etapp Viljandis 4. juunil, kus nelja etapi põhjal kuuest selguvad parimad ning alates juunioridest saavad medali ka Eesti meistrid.