.
.
  • 19. aprill 2017

Kriteeriumi EMV I etapp

15. aprillil algas jalgratturite maanteevõistluste hooaeg Pirita Lellepi pargi ringil peetud kriteeriumisõidu EMV I etapiga. Noorte meister selgitatakse viie etapi kokkuvõttes ja sari kestab juuni alguseni. Juunioride ja meeste meistrid selgitatakse mai keskel Kuressaare etapil.

Päev varem vaagisid korraldajad etapi edasilükkamist halbade ilmaolude tõttu, kuid võistluspäeval oli siiski kena päikseline ja mõõduka tuulega, kuid külm ilm ning etapp sai kenasti peetud külma tõttu veidi kärbitud distantsidega. 12 tundi pärast võistluse lõppu oli Pirital jälle lumi maas ning pühapäeval seal sõita poleks saanud.

Meie noortel algas hooaeg kenasti. Märtsikuu oli Eestis sel aastal ratturitele väga soodne ja pea kõik plaanitu sai maanteel tehtud. Vaid mõnel korral tuli välitrenn asendada rullidel sõitmise ja jõusaaliga.

Kõige nooremate ehk kuni 10-aastaste sõidus lõpetas meie ratturitest parimana Marcus Kiilaspea, kes oma elu esimesel maanteesõidul sai 13. koha.

Kuni 12-aastaste sõidus näitas võimast minekut Henri Valmsen, kes kogus kokku 13 punkti ja võitis etapi.

N14 tütarlastest lõpetas teisena Elina Tasane ja kolmandana Anne Mari Mõttus.

N16 neidudest sai teise koha Kristel Sandra Soonik.

M14 poiste sõidus tegi kõva esituse suure arenguhüppe teinud Tony Tamm, kes kogus sõidust kuus punkti ja sai kolmanda koha, samuti väga hästi sõitnud Johannes Tiirats lõpetas seitsmendal kohal.

M16 noormeeste sõidus kogus Erki Laanemäe neljases atrõõvis olles üheksa punkti ja sai kolmanda koha ning esimese vaheka võitnud Toomas Vool tuli neljandaks.

Meesjuunioride sõidus sai Joosep Sankmann 11. koha. Pikast lõunalaagrist ja Paris–Roubaix’st kogunenud väsimuse tõttu end veidi tuimana tundnud noormehe sõnul läks sõit aia taha: „Juhtus see, mis poleks tohtinud. Minekusse kaasa ei saanud, tööd jõudsin teha, aga teravust polnud ja ega lastud ka – CFC oli suurte jõududega peal ja kontrollis olukorda.“