.
.
  • 23. august 2016

Kristjani võistlused Prantsusmaal

Kristjan Johanson kirjutab võistlustest Prantsusmaal, millel ta osaleb Probikeshop Saint-Etienne Loire'i meeskonnaga.

19.-21. augustil oli valida kolme võistluse vahel: reede, laupäev ja pühapäev. Valisin alguses reedese ja laupäevase sõidu. Reedel startisin 83 km pikkusel kriteeriumil Saint Symphorien sur Coise. Sain kenasti minekusse kohe sõidu alguses, jooksikute hulgas oli ka Gert Kivistik.

Ring oli paar km pikk ja ühe järsu tõusuga. Poole sõidu peal ehk peale 40. kilomeetrit hakkas kõhus hullult keerama ja korra panin ketti ka, pärast seda ei saanud enam väga pingutada ja olin sunnitud boksi keerama. Kivistik sai 2. koha.

Laupäeval hommikul ärgates oli kohe kehv olla, pea valutas ja süda läikis. Võtsin ennast kokku ja otsustasin koju jääda, et kui läheb paremaks, siis saab ju pühapäeval ikkagi võidu sõita. Võtsin paar theraflud päeva jooksul ja õhtuks oli magamise järel täitsa hea olla.

Pühapäeva hommikul oli tunne veel kahtlane ning kõhus keeras veidi, aga otsustasin ikkagi sõitma minna 120 km pikkust kriteeriumit Prix de Saint-Amour (1,2,3 katid).

Soojenduse ajal oli tunda, et jalg on päris hea ja kergelt käib ringi, aga kõht oli ikka veel veidi imelik. Sõideti 3 km ringi peal, mis väga raske polnud, kuid enne finišit hakkas tõusma: kõigepealt 200 m laugelt, siis tuli 100 m järsk 8% lõik ja siis tõusis veel veidi laugelt edasi, järgnes kitsas 90 kraadi kurv ja sealt oli 100 m finišini – täpselt mulle sobilik lõpp.

Võistluse ajal oli jalg hea, sõidu keskel sain korra väikse haamri, aga taastusin sellest kiirelt ja sõidu lõpuni oli päris hea minek. Esimese poole sõitsin suhteliselt aktiivselt, proovisin minekusse saada, aga oli näha, et ei lasta kuskile. Ülejäänud aja hoidsin ennast sellisel kohal, et oleks võimalik üritustega kaasa minna. Sõidu lõpupoole siiski sai umbes 10 meest eest ära, aga need saime lõputõusul kätte, seega võitja selgitamine tuli pundist. Viimased paar ringi hoidsin ennast veidi tagasi ja säästsin finišiks. Lõputõusule läksin üsna pundi eest ja mõtlesin enne tõusu, et kui tahan finišis midagi üritada, siis pean vabas vees saama minna. Paningi nii, nagu plaanisin seda tõusu. Tõusul kätte saadud jooksikud jäid ette ja pidin korra kõnniteele hüppama. Finišeerisin 5. kohal, millega olen täitsa rahul arvestades, mis seisus ma päev varem olin. Sõidu võitis argentiinlane Olavarria Cristobal (Bourg En Bresse Ain Cyclisme).

Le Grand Prix de Saint Romain le Puy 83 km pikkusel kriteeriumil pool võistlusmaast jooksikute hulka kuulunud viljandlase sõnul oli jalg tugev ja vorm hea, aga teravuse poolelt andis tunda kahenädalane võistluspaus, mis oli tingitud paberimajandusest, sest välisvõistlejate nimekirja lisamine võttis aega.

Kristjan: „Jooksikute hulgas olles proovisin panna vahekatele litreid otsa, et saaks sealt veidi väiksema pundiga minema. Korra saimegi neljakesi vahe sisse, aga ei saanud tööd klappima. Poole sõidu peal tuli peagrupp järgi ning jälle läks literdamiseks ja nii lõpuni välja. Mõned ringid hiljem sai umbes 15-meheline grupp pundist minema, kuid kahjuks ise sel hetkel kaasa ei jõudnud minna, kuna pool sõitu atrõõvis olek oli oma jälje jätnud. Punt literdas lõpuni välja, käisin nii kuidas suutsin minekutega kaasas. Lõpptulemus 31. koht, millega rahul ei saa olla, aga võidusõit oli kõva. Saint-Etienne’i mehed võtsid lõpuks kaksikvõidu: võitja Leo Boileau ja 2. koht Luc Dury.“

GP de Gormoz’il (kõik kategooriad ehk tout pr. k) tuli 56. koht. Joonel oli üle 130 mehe ja kõik kõvemad DN1 klubid, sealhulgas ka AG2R farmtiim ning ka mitmed eestlased oma tiimidega.

Kristjan: „Ilm oli väga palav, stardis näitas 40 kraadi sooja ja tuul oli nõrk. Rada oli Prantsusmaa mõistes tasane, väikeste põntsudega. Sõideti kohe väga aktiivselt. 30 km sai ligi 15 meest eest, ka Lauk oli ka seal sees. Mõned ringid hiljem läks veel mehi järgi ja seal olin väga õigel kohal, kuid jõuga lihtsalt ei saanud kaasa. Järgmisel ringil ikkagi leidsin endas jõudu ja sain 10 mehega eest. Püüdsime siis päris mitu ringi jooksikuid ja hakkasimegi esimestele järgi jõudma, siis aga läks literdamiseks. Läksin senikaua järgi, kui suutsin, aga mingi hetk jäin osade meestega maha. Palavus oli oma töö teinud, olin energiast üsna tühi. Punt tuli järgi ja minuga koos ära sõitnud mehed saadi paar ringi hiljem kätte. Edasi siis lihtsalt pundis lõpuni. Ilm tegi sõidu raskeks, pole veel kohanenud 40 ja rohkema kraadiga sõitma. Jalg oli muidu okei, aga vahepeal sõidu jooksul käisid külmavärinad ja väga kehv oli olla, sain päikselt laksu ära ilmselt. Nädalavahetusel on võimalik kolm starti teha, aga valin neist kaks välja.“

Karl Patrick Lauk (Pro Immo) sai kõva kolmanda koha, sõidu võitis Dusan Rajovic (Centre Mondial du Cyclisme).