.
.
  • 31. august 2016
  • RSS

Kristjani kriteeriumivõit

Kristjan Johanson võitis 29. augustil Prantsusmaal 95 km pikkuse kriteeriumi Grand Prix de Pommiers en Forez (2,3,J kat).

Kristjani finiš. Foto Daniel Tanzilli

Kaksikvõidu kindlustas eestlastele Mihkel Kalja (UC Bricquebec), kellele järgnes Dylan Herchel (VC Riomois). Korraldajaklubi CR4C Roanne, kes kuulub prantsuse amatöörklubide esimesse divisioni, oli esindatud väga suurte jõududega, kuid pidi siiski leppima 5. kohaga. Esindatud olid veel sellised kõvad klubid nagu Team Pro Immo, Saint-Etienne Loire, Charvieu Chavagneux.

Stardis oli 80 võistlejat. Sõideti 5,6 km pikkust ringi, mida tuli läbida 17 korda. Ring läks stardist lainetades üles-alla, edasi keeras paremale küljeka peale, siis keeras allatuult langeva kitsa laskumise peale, mis lõppes kitsa 90 kraadi kurviga ning edasi tuli juba finišisirge, mis oli 500 m pikk lauge tõus. Ilm oli soe, kuid tuuline. Sõit algas aktiivselt, iga kolmas ring oli vahekas, mille eest jagati sprindi arvestuse punkte ja sellele järgneval ringil oli rahavahekas.

Kristjan: „Ise vahekaid panema ei läinud, kuna oli eesmärk ikkagi üldist tulemust teha ja seega ei tahtnud ennast liigselt kulutada. Hoidsin lihtsalt ennast sellisel possal, et kui vahekaga peaks mingi punt eest saama, oleks võimalik kaasa minna.“

Sõidu 40. km sai 15 meest eest ära, nende hulgas mõlemad eesti poisid ja see minek läks koos lõpuni. Enam-vähem ühtlaselt tehti tööd, vahepeal küll üritati seda rühma väiksemaks lõhkuda, kuid see ei õnnestunud. Kui sõita oli jäänud 25 km, siis oli selge, et kõik juba hoiavad ennast finišiks, väga ei literdatud ja sõideti ühtlaselt. 

Kristjan: „Jalg oli päris hea ja tundsin, et siit saab tulemust teha. Viimasel ringil küljeka sirgel üritati uuesti eest ära sõita, kuid punt jäi siiski kokku ja edasi jäi asi finiši otsustada. Enne finišitõusu olin seitsmes ja tõusu alguses, kui nägin, et hakatakse passima, ründasin lihtsalt tagant hooga ja nii finišini välja. Suutsin tabada õige momendi ja võtsin kindlalt võidu. Joonel sain käed taeva poole tõsta ja võidukarje välja lasta – see mis terve hooaeg mu sees on oodanud, kunas ta välja lastakse.“

Kristjani finiš

Kristjan võitjana

Kristjan võitjana pjedestaalil

Vali uudis:Tagasiside Close