.
.
  • 27. juuli 2015

Kristjan võistles Saksamaal

Eesti juunioride maanteekoondise koosseisus Euroopa meistrivõistlusteks valmistuv Kristjan Johanson lõpetas 24.-26. juulini kestnud UCI 2.1 kategooria velotuuri Saksamaal kokkuvõttes 53. kohaga.

21. Internationale Niedersachsen-Rundfahrt der Radsport-Junioren velotuuri stardis oli 138 ratturit kümnest  riigist 23 meeskonnaga. Tuuril domineerisid sakslased, kõik etapid võitsid sakslased ning tuurivõitki läks nende koondislasele Leo Appeltile.

Eesti koondise parimana lõpetas tuuri kokkuvõttes13. kohaga Siim Kiskonen ning sai enda selga ka mummulise särgi. Raimo Lätte oli 31., Karl Patrick Lauk 38., Kristjan Johanson 53., Kristo Enn Vaga 70., Joan Markus Varik 88.

Tuur algas 66,3 km pikkuse etapiga, kus Kristjan tuli seitsme jooksiku järel saabunud 80-liikmelises peagrupis ning sai 66. koha. Võitis Leo Appelt.
Kristjan: „Seitse meest said eest, meilt sees Kiskonen, ise ei olnud see hetk positsioonil.“

Teise päeva hommikul sõideti 10,5 km eraldistardist. Kristjan sõitis välja 65. aja, keskmiseks kiiruseks 43,55 km/h. Etapivõitja Bastian Flicke.
Kristjan: „Esimene pool ei liikunud hästi, siis sain kiiruse üles, ei ole hetkel selline minek nagu eelmistel tuuridel.“

Õhtul sõideti 94,2 km pikkune etapp, mida sai sõita vaid kolm ringi.
Kristjan: „Sõit katkestati kolmanda ringi lõpul, sest torm ja maru murdis puid teele ja see muutus ohtlikuks sõitjatele. Grupp oli siis koos ja tulemused ei muutunud.“

Kolmandal päeval oli kavas 114,5 km pikkune distants. Kristjanile etapilt 73. koht, etapivõitja Max Kanter.
Kristjan: „Peagrupp püsis koos, kuskil sada meest tuli etapi peale. Selline finiš pole minu leib.“

Nüüd tuleb koondis koju ja valmistub juba siin oma koduklubide juures eelseisvateks Euroopa MV-ks Tartus.