.
.
  • 31. august 2015

Kristjan Johanson Prantsusmaal

Kristjan Johanson lõpetas Grand Prix de Rousset (2., 3., J kat) juunioridest 2. kohaga.

84,5 km pikkusel sõidul käis sõda seni, kuni 30. kilomeetril said eest 10 venda, kelle hulgas oli ka meie kasvandik.

60. kilomeetril tuli veel 15 ratturit juurde ning ette moodustus 25-liikmeline juhtgrupp. Johanson sai 7 km enne lõppu koos viie  kaaslasega sealt omakorda minema ja ründas ise 2 km enne finišit, aga tuldi järgi ning võitja otsustas kuue jooksiku finiš. Sõidu võitis ja juunioridest 1. koha sai Nathan Pernot (MS Mandelieu). Sama mees napsas võidu Kristjani eest ka tema esimesel Prantsusmaa stardil. Kristjan lõpetas võistluse 4. ning juunioride 2. kohaga.

Pühapäeval oli viljandlane juba stardis Prix de la Municipalite Montmeyran (2., 3., J kat) 96 km pikkusel sõidul. Nagu Prantsusmaal ikka, läks kohe väga aktiivseks sõiduks. Tuul oli väga tugev, palju oli küljekalõike ja laugeid tõuse, mis sprinteritele sobivad. 30. kilomeetril sai 10 meest eest ära, kelle hulgas oli ka Johanson. Pandi korraliku tempoga kogu aeg karusselli, kui 20 km enne lõppu üks prantslane küljetuules poogna pani ja Kristjani maoli tõmbas. Marrastused ja põrutused, mille tagajärjel noormees oli sunnitud sõidu veidi hiljem katkestama, kuid mitte midagi hullu.

Kristjan lõpetab oma turnee kriteeriumiga ja kolmapäeval jõuab tagasi kodumaale, et pühapäeval olla VRK I koosseisus joonel teatekrossi EMV-l.