.
.
  • 09. mai 2014
  • RSS

Kristjan Johanson Poola juunioride velotuuril

Eesti juunioride maanteekoondis lõpetas Poolas 1.–4. mail toimunud kõrgetasemelise UCI 2.1 kategooria rahvusvahelise juunioride velotuuri La Coupe du President de la Ville Grudziadz meeskondlikult 6. kohaga. Individuaalselt oli eestlastest parimana Karl Patrick Lauk kokkuvõttes 21., Kristjan Johanson sai kokkuvõttes 78. koha. Tuuri võitis hollandlane Julius Van den Berg VIKING Waterland Wielerteam.

Osalesid 18 Euroopa riigi rahvuskoondised ja tugevad klubimeeskonnad. Tuuri alustas 185 ratturit 33st meeskonnast. Nelja päevaga läbiti 408 km keskmise kiirusega 42,5 km/h.

Alustati meeskonnasõiduga, kus Eesti meeskond saavutas tubli 11. koha ajaga 14`37“. Võitis sakslaste meeskond RSC Cottbus, kellele eestlased kaotasid 37“.
Kristjan: „Meeskonnasõit oli meil siiski rabe, sest pole seda koos harjutada saanud, aga 33. mansa hulgas 11. koht polnud ka paha. Endal oli algus veidi raske, aga kui rada tõusma hakkas, läks paremaks, keegi maha ei jäänud.“

Sama päeva õhtul sõideti 96,5 km pikkune etapp.
Kristjan: „See etapp läks mul täielikult aia taha, sest ei saanud ennast korralikult positsioonile sõidetud ja ühel küljeka lõigul, kui olin pundi keskel, jättis eespool keegi vahe sisse ja nii läks grupp ribadeks. Sain üle seitsme mindi pakki ja nagu koondise treener Suvi ütles „tempel mällu kogu eluks“. Lõpetasin 104. kohaga ja ülipettununa.“ Etapi võitis taanlane Mathias Jorgensen.

II päeva 85,2 km pikkune etapp oli tuuri kiireim ja läbiti keskmisega 44,2 km/h.
Kristjan: „Olin pettumusest üle saanud ja sõitsin korralikult võidu ning olin aktiivne. Peagrupp läks ka mitu korda ribadeks, olime Ekke ja Lauguga ees, Lauk pani vaheka kinni, kuid peale seda said kontraga minema 11 venda. Kui nägime, et atrõõv läheb ära, käisime ka ees veidi abis, aga vennad jäid lõpuks 39 sekundiga ette. Ise mõtlesin korralikult finišit grupist proovida, aga kuskil 3 kilti enne joont, kui olin täitsa ees, panin mingist august läbi ja lõi sadula alla ning jalad selle tagajärjel täis. Lõpetasin etapi 98. kohal.“ Etapi võitis Anton Ivashkin Valgevenest.

III päev 104,4 km.
Kristjan: „Jälle olin aktiivne, andsin korralikult minna ja vahepeal olime ka väikse vahega ees, kuid ära kedagi ei lastud. Tundsin ennast hästi ja hoidsin grupi ette, et finišiks valmistuda. 7 km enne finišit läks kumm ja pidin tükk aega abi ootama, sest saateautod olid mahajääjate taga kinni, sain veel ligi poolteist minti pakki juurde ja etapilt 83. koha.“ Etapi võitis hollandlane Julius Van den Berg.

IV päeval oli tuuri pikim, 109,5 km etapp. Kristjan: „Mõtlesin, et nüüd on kolm jama olnud, et aitab küll, aga juhtus teisiti. Kui sõidetud oli umbes pool distantsist, olin ilusasti ees, aga mingid vennad hakkasid omavahel tõmblema ja panid maoli. Jõudsin vaadata, et saan mööda, aga keegi lendas küljelt sisse ja käisin ise ka pikali. Tänu sellele, et kukkumine oli ees, sain liikuma veel koos grupiga. Peale maokat läks kuidagi raskeks, aga hoidsin ennast ikka ettepoole viltuse lenksuga ja sõitsin võidu, aga hiljem selgus, et jooksud olid nii kõverad, et käisid vastu klotse. Selle tulemusel olin lõpus kangis ja vajusin finišis läbi, etapilt 111. koht.“ Võitis etapi poolakas Alan Panazek.

Kokkuvõtteks ütles Kristjan: „Väga kõva tasemega tuur, kitsad ja kohati väga viletsad teed, tuulised olud, julm võitlus, vinge ratturi kool. 78. kohaga kokkuvõttes pole absoluutselt rahul, aga sõita jõuan. Seekord kimbutas mind peale esimesel etapil tehtud suurt lollust ebaõnn kogu aeg.“

Eesti juunioride rahvuskoondis sõitis Grudziadzi tuuril koosseisus: Ekke-Kaur Vosman, Siim Kiskonen (Tallinn KJK/Audentes), Norman Vahtra (Tartu RTR), Karl Patrick Lauk (Saaremaa Viiking/Audentes), Janar Juss (Vändra Viko/Audentes), Kristjan Johanson (Viljandi rattaklubi), treener Toivo Suvi, mehhaanik Allan Rior.

Kristjan Johanson Poola tuuril

Vali uudis:Tagasiside Close