.
.
  • 28. mai 2013
  • RSS

Kristjan Johanson oli Klaipeda velotuuri parim noor

23.-26. maini Leedus rahvusvahelisel juunioride velotuuril Klaipeda Golden Dunes, Leedu MV juunioride mitmepäevasõidus oli stardis 7 riigi rahvuskoondised ja klubide võistkonnad, kokku üle saja ratturi.

Eesti oli esindatud M18 ja M16 rahvuskoondisega. Riikidest olid esindatud Eesti, Läti, Leedu, Venemaa, Valgevene, Ukraina ja Poola.

Kristjan Johanson lõpetas tuuri 31. kohaga ning oli Klaipedas parim M16 rattur. Tuuri võitis Eesti juunioride koondislane Silver Mäoma. Aktiivseim rattur tuuril oli Gert Kivistik ning meeskondlikult sai Eesti juunioride koondis I koha.

Kristjan Johanson pärast Klaipeda velotuuri

Velotuur algas 3 km proloogiga. Rada oli sile ning stardist pöördeni allatuult, Kristjan sai ajaks 4´05“, mis teeb keskmiseks kiiruseks 44,46 km/h ning sai 48. ja M16 konkurentsis 2. koha. Kristjan: lühike proloog pole minu ala, aga pingutada jõudsin, vastutuules ära ei vajunud, jäin rahule, parimale noorele Patrik Karl Laugule proloogil kaotasin 4 sekundit. Proloogi võitis Silver Mäoma ajaga 3´47“.

II päeval oli kavas 107 km grupisõit Nida poolsaarel. Meeskonnad viidi starti praamiga ja kui aparell alla lasti, anti praamilt start. Algul läbiti pikk 50 km ring, kus sees 2 korralikku tõusu ning seejärel suunduti 7 km pikkusele linnaringile, kus samuti oli igal ringil 2 tõusu. Sõit oli kiire ja närviline, palju oli kukkumisi, sest iga hinna eest üritati eestlastelt liidrisärki kätte saada. Linnaringidele jõudes hakkas ka sadama. Kristjan: jõudsin panna hästi, eriti tõusudel, sõitsin aktiivselt (veidi liigagi), üritasin ise ja läksin kaasa, kahest maokast pääsesin ülinapilt, 70-liikmeline peagrupp püsis lõpuni koos, jäin rahule. Etapi ajaks tuli 2.27´27“, keskmiseks kiiruseks 43,6 km/h .Liidrisärgi säilitas Mäoma, Kristjan jätkas M16 2. positsioonil.

III päeva hommikul sõideti 15 km pikkune eraldistart Klaipeda–Palanga teel, rada oli tagasipöördega ning ühe lauge tõusuga, Stardist pöördeni vastu küljetuul. Kristjan: taktika oli stardist pöördeni vastutuules täiega panna ja allatuulel mitte ära vajuda, sest alatuult tuleb noorte ülekandega 46/14 kerides niikunii piiraja ette. Ajaks sai viljandlane 20´58“11 läbides 15 km keskmise kiirusega 43,74 km/h, mis tõstis ta üldarvestuses 32. ning M16 liidriks. Kristjan: olin ülirahul, sõitsin elu eraldi, hakkab see temposõit vist jälle tulema, mis kunagi hästi istus. Mäoma sõitis välja teise aja ja säilitas tuuri liidrisärgi, etapi võitis leedukas.

Õhtul oli kavas 86 km pikkune grupisõit 29 km ringi peal Klaipeda–Palanga–Kretinga–Klaipeda, mida läbiti 3 korda ning finišeeriti Klaipeda velotrekil. Sadas jälle vihma, kuid sõit oli rahulikum, sest eestlased hoidsid kiirust üleval ja gruppi koos. Lõpus tehnilisel lõigul enne trekki sai eest kolm ratturit. 75-liikmelise peagrupi ees 13-sekundilise eduga võitis Valgevene koondislane Vassili Strokan ajaga 1.58´27“ keskmisega 43,6 km/h. Kristjan: tunne oli hea, hoidsin ennast ees, raskeim lõik oli iga ring allatuult, kus pandi nii,et ma ei tea palju mul B-klassi raudadega sagedus oli (kerisin nagu Singeri masin), aga sain hakkama, finiš oli väga tehniline, aga kõik jäid püsti. Üldseis ei muutunud.

IV, viimase päeva kavas oli kriteerium linnaringidel 25 x 2,6 km. Sadas vihma, sees oli kaks munaka lõiku, lamavad politseid, saarekesed, kurvid jne. Iga viies ring vahekas, kokku 65 km. Kristjan: väga karm positsioonivõitlus ja närviline sõit, saime treeneritelt korralduse tuuri liidri särgi hoidmiseks 14 ringi noortekoondisega ees kiirus üle 40 hoida, et vastastel poleks võimalik eest saada; peale seda tuli jungade koondis meid välja vahetama, mul võttis 2 ringi, et ette saada, aga siis täitsin oma ülesande ilusasti ära, raske etapp oli, tuur hakkas juba jalgadesse, hoidsime grupi koos. Lõpus sai väikese vahe ukrainlane, kes etapi võitis ajaga 1.31´03“, kiiruseks 42,8 km/h.

Kristjani kokkuvõte: lahe tuur karmi võitlusega ja hea sõitja kooliga (idablopkk pole naljaasi), iga päev kütsime vihmas, suutsin pingutada, kannatada ja aktiivne olla ning vajadusel meeskonda aidata, oma tulemusega jäin väga rahule: 31.üldarvestuses ja tuuri parim noor.

Treenerid olid Klaipedas Andres Lauk ja Andri Lebedev, mehhaanik Veiko Lopman.

Vali uudis:Tagasiside Close