.
.
  • 22. veebruar 2018
  • RSS

Kristjan ja Joosep Türgis

18. veebruaril avasid klubi kasvandikud, 20-aastane Kristjan Johanson ja 19-aastane Joosep Sankmann hooaja Türgis, võisteldes Eesti koondise ridades Grand Prix Alanyal, mille Kristjan lõpetas 53. ja Joosep 94. kohal. Europe Tour men elite UCI 1.2 kategooriasse kuuluva 175 km pikkuse ühepäevasõidu stardis oli palju kontinentaaltiime ja rahvuskoondisi.

Kristjani startimine oli koondise põhikooseisu liikmena ette teada. Joosepi osalemine tuli meeldiva üllatusena, sest paar tiimi jäi tulemata ja nii avanes ka U23 koondise esimese aastakäigu meestel võimalus profisõitu lähemalt nuusutada.

Sõidu algus ja lõpp olid siledal maal, kuid sõidu keskele jäi kolm arvestatavat mäge. Võitis Kirill Pozdnyakov Synergy Baku CP tiimist. Eesti parimana sai Norman Vahtra 16. koha.

Järgnevalt noormeeste vahetud kommentaarid võistluspäeva õhtul.

Kristjan: „Sain ülesandeks kohe stardist aidata meeskonnal minekuid kontrollida. Esimesed tund aega käis korralik sõda, tunniga panime 49 km/h keskmist.
Nagu kästud, olin väga aktiivne, aga seetõttu kulutasin ka palju „püssirohtu“ ära. Kui õige minek läks, olin väga raskes seisus ega suutnud sellel hetkel ennast kokku võtta kaasa minekuks. Suur kamp läks ära, meilt kahjuks ainult Vahtra sees. Tõusudest sain ilusti üle, aga mida edasi, seda kehvemaks läks enesetunne palavusest. Jalad ei olnudki nii kangis, pigem hakkas pea valutama 50 km enne lõppu, ilmselt vedelikukaotusest. Lõpus võtsin end niipalju kokku, et läksin pundikat panema. Olin väga heal possal, aga alustasin liiga vara, närvid ei pidanud vastu. Vähemalt peab ütlema, et hooaja esimese stardi kohta oli jalg päris tugev.Tuleb tunnistada, et pundi ees kulutasin ennast liiga palju, oleks pidanud paremini ennast tuule eest varjama, rohkem rahu säilitama ja paremini sõitu lugema. Aga midagi polnud teha: kui stardipauk ära käis ja hakkasin atrõõvides kaasas käima, läksin hoogu ja tahtsin täiega panna.“

Joosep: „Minule pingeid peale ei pandud. Treener ütles, et lihtsalt vaata, kuidas vanuseklass vanemaga koos sõita on. Seega oli hea starti minna. Sõit läks lahti ja kohe mingi 50 rauas. Olin ise algul liiga taga, tahtsin põiekat teha, aga ei olnud sobivat kohta. Sain sellega kohe ka vastu näppe ära, kui küljekat tehti. Esimest korda elus mul nii pikk sõit, jalg oli ikka suht läbi  kusagil 140 kildi peal. Aga vorm oli isegi päris hea, arvestades, et jala taga on veel vähe kilomeetreid.“

Järgmise stardi teeb koondis 22.–25. veebruaril Europe Touri kuuluval Antalya velotuuril.

Kristjan ja Joosep Türgis

Kristjan ja Joosep Türgi rannaliival.

Vali uudis:Tagasiside Close