.
.
  • 28. märts 2017
  • RSS

Kristjan Gent-Wevelgemi tuurist

26. märtsil Eesti koondisega UCI 1. kat Nations' Cupi kuuluval Gent–Wevelgemi 187 km pikkusel klassikul startinud Kristjan Johanson sõitis küll võidusõidu lõpuni, kuid kahjuks ajalimiiti ei mahtunud. Tuuri võitis UK koondislane Jacob Hennesy läbides 187 km ajaga 4h22’55’’. Eesti koondise parimana sai Siim Kiskonen 56. koha.

Esitluse eel

Esitlus

Kristjani muljed sõidust: „Sain ülesandeks aidata sõidu algul minekuid katta seni kui Pung atrõõvi saab. Sellega sain kenasti hakkama ja Pung oligi pool päeva jooksus. 50. kilomeetril toimus suurem kukkumine, kus ise napilt pääsemiseks pidin kraavi sõitma, samas maokas olid ka Kiskonen ja Kivistik. Õnneks sain kõva pingutusega siiski punti tagasi. Üldse oli palju kukkumisi ja närviline sõit. Ise sain kenasti pundis liikumise ja possa võitlusega kitsastel teedel hakkama. Peale 130. kilomeetrit tundsin, et jõuvarud hakkavad lõppema, vajusin pundist läbi ja hakkasin tilpnema. Kemmelbergi tõusul sain veel pundi saba kätte, kuid peale seda sain haamri. Tagant tuli jooksu vahetanud Lauk, kuid tema järel ka ei suutnud krambis jalaga pikalt kannatada. Nii paningi viimased 50 kilti üksinda, aga maha ronimise mõtet ei tulnud kordagi. Mõtlesin, et saab vähemalt korraliku päeva.

Kuigi õhtul peale sõitu olin tõsiselt pettunud, sain siiski sellest kiirelt üle ja nägin asja positiivse külge, et meeskonnas suutsin oma ülesannet täita ja grupis sellise tasemega sõidul positsioonivõitlusega probleeme polnud ning ees suutsin ka ennast hoida. 

Aprill tuleb tihe, kuu ajaga on fraansis seitse starti ja Karpaatia tuur, sellega loodan hea hoo jalgadesse  saada.

Koondise mehed sõitsid oma klubide juurde tagasi. Olen küll kahel järgmisel Nations' Cupil koondise varuna kirjas, aga tõenäoliselt teen selle rivistuses järgmise stardi aprilli lõpus velotuuril Carpathian Couriers Race, mis on Kesk-Euroopa suurim U23 velotuur, mis saab alguse Poolast ja lõpeb Ungaris. Eks näis, igal juhul olen laupäeval juba Aubenasega fraansis joonel.“

Kristjan enne starti

Kristjan enne Belgia klassiku starti.

Vali uudis:Tagasiside Close