.
.
  • 14. mai 2015
  • RSS

Keila kriteerium

Teist aastat peeti Keila rollerirajal kriteeriumivõistlus. Prantsusmaa eeskujul, kus Prantsuse karikas on väga hinnatud trofee, loodi esmakordselt Keila ja Saaremaa kriteeriumi põhjal Eesti klubide karikavõistlused tänavasõidus, kuhu tulevikus liitub loodetavasti rohkem etappe. Sellega loodavad nimetatud võistluste korraldajad tänavasõidule uut hingamist lisada ja klubide ning publiku huvi taas tõsta.

Keila kitsal ja tehnilisel rajal olid meie noored küllaltki edukad ja peale esimest etappi asub Viljandi noorteklubide arvestuses II kohal.

M12 poistest sai 6. koha Kusti Reier.

N12 tüdrukud saadi koguni kolmikvõit: I koht Anne Mari Mõttus, kes „karistas“ esmakordselt ära klubikaaslase Elina Tasase, kellel tuli leppida II kohaga, III koht kuulus Kirke Reierile.

M14 sõidus tegid head koostööd Henri Treimuth ja Toomas Vool.

Ilusa esitluse tegi sellel hooajal kõva arenguhüppe teinud Treimuth. Nimelt läks Henri viimasele ringile korraliku vahega grupi ees koos hilisema võidumehega. Kahjuks tuli tema rattal kett maha ja ülipettunud noormees pidi leppima 7. kohaga. Vihapisarates Henri kommentaar peale sõitu päevinäinud sõiduriista kohta: „K...di saast!“ ning lisas veidi rahunenuna: „Aga küll tuleb uus võimalus.“

Tühjade kätega me siiski selles sõidus ei jäänud, teise koha sai grupifiniši võitnud Toomas Vool.

N14 tütarlastest sai kindla võidu Kristel Sandra Soonik ning hõbeda veel hommikul viletsat enesetunnet kaevanud ja startimises kahelnud Ilona Tasane.

M16 noormeestest sai 8. koha Joosep Sankmann.

Punkte noorteklubide arvestuses tõid veel ka oma sõitudes kümnenda koha saanud Martin Oks M12 ja Alex Tund M14.

U23 ja eliidi sõidus tegi korraliku sõidu ja sai 8. koha Jaanus Tasane, kes tundis ennast paremini kui päev varem Kuusalus.

Vali uudis:Tagasiside Close