.
  • 21. aprill 2015

Karksi rattarallil

18. aprillil sõideti Eesti rahvavelotuuri I etapp, Karksi rattaralli.

Rahvavelotuuril sõidetakse kahe kuu jooksul kuus rattarallit Eesti eri paigus ning võitja selgitatakse koguaja põhjal. Osaleda saab etappidel ka eraldi. Kavas on samuti lühem ehk rahvadistants.

Karksis alustati 2,8 km pikkuse proloogiga. Meie poistest oli kiireim esimest aastat U23 vanuseklassi kuuluv Jaanus Tasane, kes sai ajaks 4`18"761 ning 12. koha. Kristjan Johanson sõitis välja 24. tulemuse, Georg Peeter Paldra 49. ning Joosep Sankmann 87. aja.

Poisid proloogist

Jaanus: „Sõitsin esimest korda meeste raudadega, oli kasuks küll, aga jalad tõmbas ikka rämedalt täis.“

Kristjan: „Mulle jääb selline distants liiga lühikeseks ja sprinterlikuks.“

Võistluspäeva teises pooles sõideti 69,8 km pikkune ühisstardiga sõit, mis algas väga aktiivselt. Esimene tõsisem äraminek toimus 10 kilomeetril, mil peagrupist põgenes kokku üheksa ratturit. Õige pea jäid jooksikute grupist maha järjepanu neli meest ning ees jätkas viisik. Peagrupp jätkas aktiivset sõitu ning sealt eraldus  Halliste oru tõusule järgnenud küljetuulelõigul omakorda 11 meest. Nii moodustus ette 16-liikmeline liidergrupp, kuhu meilt sai sisse Kristjan.

Jõudude vahekord pandi paika viimasel kuuel kilomeetril peale vahefinišit, kui grupp läks ribadeks ning moodustusid 10-ne ja 6-ne punt, Kristjan jäi kahjuks teise punti.

Kristjan: „Ei olnud kahjuks sellist minekut nagu nädal tagasi Roubaix’l. Jooksikute hulgas tundsin kohe, et jalg on s.tt , peale teist vahekat tõmmati asi juppeks ja jäin tagumisse poolde, lõputõusul üritasin vähemalt jungade kolmandat kohta võtta, aga kangestusin ja jäin noortest neljandaks. Eks organism tõmbas arvatavasti sliipi peale puhkenädalat. Pärnus loodan juba paremat minekut kogeda.“

Sõidu võitis, nagu proloogigi, ja säilitas tuuri liidrikoha Kristo Enn Vaga. Kristjan lõpetas 15., peagrupis tulnud Georg Peeter ja Jaanus said vastavalt 56. ja  67. koha. Joosep Sankmann, kes sõidu algul kraavis käis ja ratta lõhkus, lõpetas 121. kohal.

Tuuri arvestuses asub Kristjan 11. kohal (noortest 4.), Jaanus on 38., Georg 51. ning Joosep 114. Viljandi meeskond asub 5. kohal.

Seda, kas viljandlased ka kõigil etappidel osalevad, on praegu raske öelda, aga juba Pärnus on lisaks joonel ka Greg Hallop, mis meie ridu oluliselt tugevdab.

55 km pikkusel rahvasõidul sai meie parimana Henri Treimuth 5. koha.