.
.
  • 23. aprill 2014
  • RSS

Karksi-Nuia rattaralli

Jalgratturite maantehooaeg sai avalöögi Eesti Rahva Velotuuri I etapiga Karksi-Nuias, kus osales üle kahesaja ratturi.

Uuendusena sõideti hommikul 2,8 km pikkune proloog ja õhtupoole lühike 54 km pikkune grupisõit. Kuigi distantsid olid lühikesed, kujunes päev sõitjatele pikaks ja väsitavaks.

Ilm oli suviselt soe, aga tuulevaikne mille tulemusel püsis 200liikmeline grupp õhtusel sõidul koos kuni suure kukkumiseni. Kilomeetrisele lõputõusule keeras 100liikmeline peagrupp koos.

Proloogis oli meie kiireim Kristjan Johanson, kes sõitis välja 44. aja, millega mees rahul ei olnud: "Oru põhjas sirgel jäin lahjaks, minu jaoks liiga sprint.“. Ülejäänud meeskonnaliikmed lõpetasid järgmiselt: Greg Hallop 45., Jaanus Tasane 58., Georg Paldra 117., Reio Toom 123. ning Joosep Sankmann 161. Proloogi võitis Reijo Puhm ajaga 00:03:56.

Grupisõidu võitis Maris Bogdanovics Alpha Balticust ajaga 1:14:24. Meie parimana lõpetas 4 sekundit võitjast hiljem 17. kohal Kristjan Johanson: “Sain lõputõusu keskosaks heale positsioonile, kuid 250 meetri peal laugemal osal tõmbas jalad krampi ja edasi pidin istudes veerema. Meie ülejäänud tiim jäi sõidu algul suurde kukkumisse ja neid enam pundi ees ei näinud, pidin kogu sõidu üksi ees toimetama, mis röövis tohutu energia. Selle tulemusel sain krambid lõputõusu otsustavatel meetritel, muidu oli tunne hea ja selline finiš just mulle sobilik, aga seekord läks nii“.

Teiste tulemused: Georg 76., Greg 108., Jaanus 110., Reio 121., Joosep 128. Siinkohal on  hea mainida meie rattakooli 10. juubelihooajal, et Viljandi rattaklubi treeningrühma esimene ametlik õpilane, praeguseks võiks öelda “noor vanameister“ Aivo Ilves oli proloogil 154. ja grupisõidus sai ta 105. koha ehk pidas peagrupis kenasti vastu.
Rahvasõidul oli meie parimana Erki Laanemäe 14.

Vali uudis:Tagasiside Close