.
.
  • 24. aprill 2013

Karksi-Nuia rattaralli

20. aprillil algas Karksi-Nuia rattaralliga jalgratturite võistlushooaeg maanteel. Kristjan Johanson võitis M16 klassis esikoha.

Tavatult pikk talv lükkas koduse hooaja alguse harjumuspärasest paar nädalat hilisemaks, startida ei saanud mõnel lühikesel kriteeriumivõistlusel, vaid hooaega tuli alustada kevadele harjumatult pika grupisõiduga. 110 km pikkuse põhisõidu stardis oli 200 litsentseeritud ratturit Eestist ja Lätist. Rada oli raske ja tuul tugev, läbida tuli 2 raske profiiliga ringi.

Rahva velotuuri sarja meeskonnas sõidavad meilt Martti Välk, Josten Vaidem, Greg Hallop, Jaanus Tasane, Georg Paldra, Reio Toom ja Kristjan Johanson.

Stardist alustati rahulikult, kuid kui Abjast keerati küljetuulele ja kui Halliste mägi oli ära vajutatud, hakkas lätlaste Rietumu Delfini rong küljetuult tegema, mille tulemusel peale Hallistet lagedatel lõikudel pääses eest 12 ratturit ja peagrupp läks juppideks. Meie poisid olid kõik kenasti esimeses pundis peale Paldra, kes nädalase haiguse järel ei pidanud sellele valule vastu ja Välgu, kes kummi purunemise tõttu maha jäi. Kuna 12 jooksiku hulgas olid kõikide suuremate tiimide vennad sees, siis nendele keegi enam järgi vedama ei hakanud ning peagrupist tuli juuniorite ja noorte poodium.

Pärast esimest ringi keeras boksi Vaidem, kes nädala sees põetud haiguse tõttu oli väga kurnatud. Teise ringi alguses jäi umbes 40-liikmeliseks kahanenud peagrupist maha Tasane, püsisid Hallop ja Johanson. Õisu laugel tõusul said peagrupist minema veel kümmekond ratturit ja kuna Hallopil õnnestus see maha magada, siis juuniorite poodiumikoht oli seega läinud ning lõpus abistas ta Johansoni, kes võitles noorteklassi võidu nimel. Finišitõusul ründaski Johanson ja sai M16 võidu kätte. Meeskona noorim Kristjan Johanson oli üldjärjestuses 40., Greg Hallop 46., Jaanus Tasane 69., Martti Välk 83. ja Georg Paldra 135.

Ralli võitis lätlane Krists Neilands Rietumu Delfinist läbides 110 km ajaga 2 41’42’’, mis teeb võitja keskmiseks kiiruseks 40,8 km/h.