.
.
  • 26. august 2014
  • RSS

Kalevipoja rattamaraton

Estonian cup rattamaratonisarja 7. etapp sõideti pühapäeval Kuremaal ja selle ümbruses.

Mitmel pool Eestis sadanud vihmalaine ei olnud Kalevipoja maratoni rada eriti puutunud, kruusateed suisa tolmasid, aga metsalõigud olid siiski porised, mis sõitjad ja rattad ikkagi korralikult proovile pani.

69 km pikkusel maratonil eraldus juba kolmandal kilomeetril teistest rasketel suusaradade lõikudel 11 ratturit, kelle hulka kuulus ka Kristjan Johanson. Greg Hallop tuli järgmises grupis.

Kristjan: „Langesin sealt ära kuskil peale 20. kilomeetrit. Maha jäin piki kraaviperve kulgevatel lõikudel, kus pandi jäle vilega. Sain küll kruusal uuesti järgi peaaegu, aga punt pani ka auru juurde. Tõmbasin veidi hinge ja ootasin järgmise grupi järgi.“

Tagant tuli viis meest ja eest langes sinna juurde neli. Sõit jätkuski kuni Voore tõusuni järgmiselt: ees seitse ässa, neile järgnemas üheksane grupp, kus sees Greg ja Kristjan.

Voore tõusuga panid meie poisid sellest grupist minema, neil takjana kannul Kirill Tarassov, kellest prooviti edutult lahti saada, sest mees oli väga visa.

Greg: „Ei õnnestunud aidata Kristjanil konkurendist lahti saada, sest tallinlasel polnud mind vaja jälgida. kuna oleme erinev vanuseklass ja top-6 oli läinud. Nad jäid üksteist passima, panin omaga edasi."

Kristjan: „Greg pani kuskil viis kilti enne lõppu võssa, ootasin ta järgi lootes, et tõmbab mu lõpus lahti, aga vend pani mulle posti. Nii jäingi konkurendiga passima, jälgides teda ja tagant tulevat punti. Jalad olid krambis, sain finiši paari sendiga pähe. Algul olin Gregi peale kuri, aga varsti rahunenuna leppisin ära.“

Greg sai 8. koha ja U23 võidu, Kristjan lõpetas 10. ning M18 teisena.

Poolmaratonil lõpetas Joosep Sankmann 8. kohaga. Kristel Sandra Soonik lõpetas 75. kohal, edestades esmakordselt maastikusõidus Ilona Tasast ja saavutades N14-16 klassis 3. koha.

Kristel: „Tunne oli hea ja rada sobis mulle".

Ilona: „Minu jaoks oli lühikesel rajal liiga palju kruusalõike, jäin lahjaks“.

Toomas Vool tegi samuti tubli sõidu lõpetades poolmaratoni 20. kohal ehk M14 poiste 5. kohaga.

Lastesõidus sai N12 konkurentsis Elina Tasane 3. koha.

Vali uudis:Tagasiside Close