.
.
  • 10. juuni 2016

Kalevi Noortetuur

8.-9. juunil sõideti Pirital Kalevi Noortetuur. Saavutasime meeskondlikus arvestuses III koha koosseisus Henri Valmsen, Anne Mari Mõttus, Stefan Johanson, Richard Root ja Remo Sauks. Individuaalselt sai kokkuvõttes meie parimana Henri Valmsen 11. koha.

Võistluse eesmärk on populariseerida ja arendada jalgrattaspordi maanteesõitu ja et kuni 12-aastased ratturid saaksid omavahel mõõtu võtta ning oma spordimeisterlikkust tõsta, et tulevikus juba tõsisematel sõitudel tegijana asjas sees olla. Seetõttu on sellised lastetuurid hädavajalikud ja siinkohal suur tänu korraldajatele, kes tänuväärt ettevõtmisega tegelevad.

Tuur pidi algama proloogiga 1 km paigaltstardist velotrekil, aga enne starti alanud paduvihm tegi treki libedaks ja seetõttu koliti Lillepi parki ja sõideti seal üks 2,5 km pikkune ring.

Meie kiireim oli proloogil Stefan Johanson 14. ajaga. Meeskonna arvestuses tõid punkte veel Anne Mari Mõttus ja Richard Root. Meeskondlikult alustasime tuuri 4. kohaga ning Anne Mari oli tüdrukutest proloogil 3.

Õhtul sõideti 25 km pikkune grupisõit Lillepi ringil, mida tuli läbida kümme korda. Võistlejad olid jaotatud kahte gruppi proloogi aegade põhjal. Meilt pääsesid Anne Mari, Henri, Stefan ja Richard tugevamasse sõitu ja Remo jäi esimesena sellest välja ning pidi sõitma teises sõidus. Sellel etapil sai meie parimana Anne Mari 9. koha, tõustes sellega 11. kohale. Meeskonna punkte tõid grupisõidust veel Henri ja Stefan, millega tõusime meeskondlikult 3. kohale. Peale õhtusööki mängisid lapsed taastumiseks Pirita rannas kulli ja mulistasid karastavas merevees.

Pärast grupisõitu

Võistkond pärast grupisõitu

Tuuri teise päeva hommikul sõideti Maarjamäel 4 km pikkune eraldistart, mis valdavas osas kulges ülesmäge ning lisaks puhus ka vägev tuul. Meilt sõitis kiireima aja välja Henri, lisaks tõid meeskonna punkte Stefan ja Anne Mari.

Mäkketõusu järel

Eraldistardi järel

Viimaseks etapiks oli peale lõunat 1,5 km pikkune krossijooks Pirita metsas. Jooks on kavas sellel tuuril taotluslikult, et motiveerida noori jooksma vastupidavuse arendamiseks noores ratturieas. Starditakse gunderseni meetodil pingerea alusel ning tuuri kokkuvõte pannakse lukku selle järgi, mis kohal üle finišijoone tullakse. Henri oli meilt jooksurajal kõige väledam ja tõusis paar kohta ning lõpetas tuuri 11. kohaga. Anne Mari kaotas paar kohta ja lõpetas tuuri 13. kohaga ning langes tüdrukutest 4. kohale. Stefan säilitas oma koha ja lõpetas tuuri 18. kohaga. Richard sai kokkuvõttes 26. ning Remo 38. koha. Meeskondlikult saavutati 3. koht Vooremaa Centrumi ja KJK I järel. Tuuri võitis Frank Aron Ragilo KJK I meeskonnast.