.
.
  • 13. juuli 2015
  • RSS

Juunioride koondis Luxembourgis

Eesti meesjuunioride maantekoondis alustas Luxembourgis 11. juulil kahepäevast rahvuste karika velotuuri UCI 2. kategooria GP General Patton. Osalemas on 21 riigi rahvuskoondised 126 ratturiga.

Esimesel 102-kilomeetrisel etapil sai Kristjan Johanson 64. koha. Etapi võitis sloveenia koondislane Ziga Horvat.

Mägisel etapil said eest 10 venda. Kristjan tuli ainsa eestlasena neid jälitavas peagrupis, kus oli veidi üle viiekümne ratturi. 7 kilomeetrit enne lõppu sai mees krambid ja tuli üksi lõpuni.

Kristjan: „Jube kuum ilm jälle. Olin kümme kilti ilma joogita, enne kui sain uued pudelid. See maksis lõpus kätte. Muidu tundsin ennast mägedel hästi ja lootsin juba korralikku tulemust, aga sain sellised krambid lõpus, et jäin maha. Tagant ka enam kedagi järgi ei tulnud ja nii tulin üksi lõpuni.“

Kristjan Luxembourgis

Kristjan Luxembourgis

Teisel päeval sõideti 97 km pikkune etapp ringide peal. Eesti koondisel oli väga must päev: kui esimesel päeval jäi lipu taha üks, siis nüüd veel neli venda. Kristjan Johanson sai sõita 60 km, kui võeti maha.

Kristjan etapist: „Algus nagu ikka närviline, kuskil peale 10. kilomeetrit oli suur kukkumine pundi esimeses kolmandikus. Jäin ise terveks, aga tagumine kumm läks, abi tuli ikka väga kaua oodata. Hakkasin gruppi püüdma ja treener püüdis aidata, aga kohtunikud olid seekord kohe jaol. Sain korra ka autode kolonni, aga kurvilisel teel, kui autod pidevalt kiirendavad, tekivad vahed ja sealt gruppi enam järgi ei saanud. Jõudsin eest mahajääjate gruppi, seal keegi eriti tööd ei viitsinud teha. Enamus aega rügasin ühe serbia vennaga kahekesi, aga peale 60. kilti võeti maha. Tunne oli ok, seekord läks lihtsalt selliselt.“ 

Etapi võitis sakslane Martin Salmon ja tuuri võitjaks tuli šveitslane Marc Hirschi. Eesti koondislastest sai etapilt 24. koha Siim Kiskonen. Tema oli ka ainus, kes eestlastest tuuri lõpuni sai kokkuvõttes 61. kohaga.

Nüüd tuleb juunioride maanteekoondis nädalaks koju ning 22. juulil sõidetakse Saksamaale, et sõita neljapäevane velotuur 21. Niedersachsen-Rundfahrt der Junioren.

Vali uudis:Tagasiside Close