.
  • 07. juuni 2011

Juuni alguse võistlused

4. juunil sõitis Saare tuuriks valmistuv meeskond Vändra Rattarallil ning nooremad Mäetagusel krossisarjas. 5. juunil võisteldi Mulgi Rattarallil.

Vändra Rattarallil võttis võidu Martti Välk. 79,6 km distantsi läbis võitja ajaga 1:47:54, mis teeb keskmiseks kiiruseks 44,26 km/h. Sõideti 19,9 km ringil, mille sees igal ringil oli pea 3 km pikkune kruusalõik, mistõttu oli võidusõidul palju kummipurunemisi, sest tuulevaiksel ja siledal trassil oli just see parim koht ära saamiseks. Poolel maal rebis peagrupist lahti nelik, kes üksmeelselt vunkides ka lõpuni ette jäid ning omavahel võitja selgitasid. Teravaima jalaga meheks nelikust osutus Martti, kes võidu märgiks käed taeva poole sai tõsta. Samuti kiitis noormees Viljandi meeste tööd, kes tagasid talle turvalise seljataguse.

Mäetagusel Team Rattapood Cupil sai N10 sõidus etapivõidu Ilona Tasane, kes teisel ringil näitas väga teravat minekut ning konkurentidel 5 ringilisel võidukihutamisel lihtsalt eest ära sõitis. M10 poiste sõidus sai teise koha Martin Holtsmann, kes samuti väga head kiirust näitas. M12 poiste võistluses sai tubli 6. koha Joosep Sankmann, kes parema stardikiirenduse puhul ka kindlasti hooaja edenedes poodiumile hakkab jõudma. M14 sõidus oli kolmandale kohale lähedal Kristjan Johanson, kuid kahjuks luhtasid selle võimaluse ringiga mahajääjad, kui konkurentsis kolmandale kohale Kristjan juba pärnakaga vahe sisse sai, kuid tõusudel mahajääjatesse korduvalt takerdununud ning hoogu maha võtma pidanud noormees pidi ikkagi finišihetlust tegema ning Carl Tõnismanni paremust tunnistama. M16 sõidus sai 4. koha Greg Hallop, kellele see oli üldjoontes korralik tulemus, kuid suhteliselt lihtsal rajal said KJK meeskonna sõitjad tema vastu tiimitaktikat kasutada ning nii teda poodiumilt välja tõrjuda.

5. mai Mulgi Rattaralli põhisõidust on pikk ülevaade 7. juuni Sakalas, kuid niipalju võib öelda, et tiim tegutses korralikult ja kõrge koht oli reaalne. Lühikesel 38 km distantsil püsis 29-liikmeline peagrupp lõpuni koos, sest lihtsa trassi ja tuulevaikuse tõttu oli grupist ära saada võimatu ning seetõttu ka sõit väga loid. Grupifinišis sai meie parimana Kristjan Johanson 5. koha.
Lastesõitudes said kolmikvõidu 10-12 aastaste võistluses Joosep Sankmann, Martin Holtsmann ning Mait Makejev. N10 sõidu võitis kindlalt Ilona Tasane.
Igal juhul oli vägev rattapäev Viljandis ning kõigile korraldajatele suured tänud!