.
  • 08. september 2014

Jõulumäe rattamaraton

Laupäeval tõmmati joon alla Estonian Cup 2014. aasta rattamaratonide sarjale, kui sõideti 8. etapina Jõulumäe rattamaraton.

62 km põhisõidul panid kohe eest 10 ratturit, kelle hulgas oli ka Kristjan Johanson. Pärast kümnendat kilomeetrit saadi jooksikud kätte ja moodustus suur 25-meheline juhtgrupp. Greg Hallop jäi kolmandasse gruppi.

26. km oli Kristjan langenud teise gruppi, Greg jätkas kolmandas.

Kristjan: „Saime algul kümnekesi minema, mingi aja pärast saadi kätte, vajusin pundi taha, tõmmasin geeli sisse ja siis hakkas kõht nii valutama, et täisjõuga enam edasi sõita ei saanudki, vajusin teise gruppi, terve sõit piinlesin kõhuvalus.“

Ette jäi 20-meheline grupp, mis lõpuks ka täiesti ribadeks läks. Kristjan ja Greg said kokku kuskil 10 km enne finišit karjääris ja lasid koos lõpuni.

Greg: „Mul oli kohe algusest vilets minek, mingi vimm on sees, kurk kibe ja kõht valutas. Muidu rada meeldis, aga ei olnud minu päev.“

Kristjan: „Mulle ka rada meeldis, lihtsalt see kõhuvalu ja enesetunde halvenemine rikkus sõidu seekord ära. Lisaks panin rabas üle kaela, ratta ja enda mülkast välja kangutamine võttis tublisti aega, uudne kogemus mulle.“

Greg finišeeris lõpuks 33., mis U23 konkurentsis andis 3. koha ning Kristjan jõudis lõppu 35. kohal, mis juunioride arvestuses andis 2. koha.

32 km pikkusel poolmaratonil lõpetas 10. kohaga Joosep Sankmann.

Greg lõpetas sarja kõrge 8. kohaga ning U23 arvestuses 2. kohaga. Parima tulemuse sõitis ta välja 5. etapil Elvas, kui finišeeris üldjärjestuses 6. kohal. Selles sarjas esindab ta A&T spordiklubi seoses sponsorlusega.

Kristjan sarja kirja ei saanud, kuna koduse Viljandi etapi ajal sõitis koondisega Poolas. Elvas tuli rehvi purunemise tõttu katkestada ja Otepää etapi ajal oli haige. Tema parimaks jäi 2. etapil välja sõidetud 7. koht Tallinna rattamaratonil, mis on selles sarjas läbi aegade juunioride väljasõidetud kõrgeim koht üldse.

Poolmaratoni kokkuvõttes sai Joosep Sankmann 9. koha, mis M16 arvestuses andis 6. koha.

N14-16 kokkuvõttes sai Ilona Tasane kõva 3. koha. Tema tulemusele lisab kaalu tõsiasi, et Ilona on alles N14 noorem.

Ilona: „Praegu meeldib mulle maastikusõit rohkem, ainult kruusalõikudel jään hätta.“