.
.
  • 25. august 2012

Jõulumäe rattamaraton

25. augustil sõidetud Jõulumäe rattamaratoni 57 km pikkusel distantsil sai Josten Vaidem 33. koha, mis juunioride konkurentsis tõi talle 2. koha.

Josten sõitis esimesed 20 km grupis, kus oli ka hilisem juunioride võitja lätlane Martins Blums, kuid mitu sõiduviga ja kukkumist ning veidi tehnilist ebaõnne jätsid Josteni sellest grupist maha ning nii tuli kullaheitlusest suu puhtaks pühkida. Noormehe sõiduga võib igati rahule jääda, sest ta sai oma senise parima üldkoha etapilt.

Poolmaratoni pikkuseks oli 25 km ja kuna Jõulumäe rada on täiesti sile, siis katsetas Kristjan Johanson teistsugust taktikat ning sõitis 5. kilomeetril ühel tehnilisemal singlilõigul üksi konkurentidel eest, saades vahe 45 sekundile. Jälitav nelik sai ennast sirgetel metsasihtidel siiski üksmeelselt tööle ning 15 kilomeetrit üksi sõitnud Kristjan püüti 5 km enne lõppu kinni, finisiheitluses panid 2 KJK noormeest oma ülekaalu maksma ning Kristjanil tuli leppida 3. kohaga.

Lastesõitudes jõudsid poodiumile Ilona Tasane N12 sõidus, kus sai tubli 2. koha ja Stefan Johanson kes sai 3. koha M8 võidusõidus.