.
.
  • 19. august 2016
  • RSS

Josteni võidusõidud

Josten Vaidem kirjutab augusti võistlustest Prantsusmaal, kus ta osales klubiga Charvieu-Chavagneux IC.

Josten augustis 2016

6.08 Grand Prix du Cru Fleurie. 115 km, 2600 tõusumeetrit ronimist. DN1 tiimid olid päris paljude meestega esindatud, mis tegi minul võidusõidu päris keeruliseks. Kohe joonelt lükati klots põhja ja saime umbes 20 mehega minema. Mingit ühist töötegemist ei olnud, sest jooksikute hulgas oli CR4C Roanne mehed näiteks viie mehega esindatud, Saint-Etienne kolmega, Villefrance kolmega ja Dijon samuti kolme mehega, ülejäänud olid üksikud poisid. Seetõttu käis ka vahetpidamata literdamine. Roanne üritas teistest lahti saada ja see õnnestus neil väga hästi. Üritasin ka ise nende rünnakutega kaasa minna, kuid sellest ei tulnud midagi välja. Roanne mehed said lõpuks kolmikvõidu, ma ise tegin finišit kuuenda koha peale, aga jalad olid lõpuks täiesti tühjad, sõidu algul oleksin pidanud vast ennast veidi rohkem tagasi hoidma. Sain 9. koha – võib rahul olla äkilist sõitu arvestades.

7.08 Grand Prix de Longes. 92 km. Soojendust tehes sain juba aru, et minust täna võidumeest ei ole, kuna eelmine päev oli kindlasti üks mu elu raskeimaid võidusõite, seetõttu ei taastunud ma ka korralikult ära. Läksin siiski rajale endast maksimumi andma. Algul oli ikka väga kehv, kuid sõidu käigus läks veidi paremaks. Mingi hetk said 12 meest minema, oleksin võinud nende hulgas olla, aga jäin oma rünnakuga veidi hiljaks. Olin juba minemas, kui nägin, et teiselt poolt punti ründas mu klubikaaslane ja olin sunnitud jala sirgu laskma. Nende meeste hulgast tuli ka võitja. Minu pundis mingit erilist töötamist ei olnud ja seetõttu üritasin üksi minema saada, kuid see õnnestus alles viimasel ringil. Sõidu lõpetasin 15. kohaga.

17.08 Grand Prix de Cherves. Tegemist oli DN2 klubide Prantsuse karikasarja eelviimase osavõistlusega. 171 km, 72 kilomeetri pikkune pikk ring ja 10 väiksemat ringi. Sõidule läksin seekord abimehe rollis. Oli lihtsalt selge, et minusugusel kerge kondiga mehel saab taolisel siledal küljetuulerallil raske olema, kuigi tegelikult polnud asi nii hull midagi, sain korralikult valmistuda võidusõiduks ja sõiduvorm oli päris hea. Algul anti mulle ülesanne aktiivsust üles näidata ja vajadusel tööd teha. Ühel tiimikaaslasel õnnestus äraminekusse saada, sellega mu aktiivsus ka lõppes, kuid kahjuks tollel vennal õnnestus saateautost juua võttes atrõõvis maoli panna. Seejärel pandi mind pundis tööle, et jooksikutega vahet vähendada, aga kuna suurem osa klubisid olid jooksikute hulgas esindatud, siis mul eriti abimehi ei olnud ja vahe ei vähenenud. Kuna ilm oli päris tuuline, siis punt kahanes iga küljetuule lõiguga. Üks hetk avastasin, et ma olin ainuke Charvieu mees jälitajate pundis. Päris kurjaks ajas situatsioon, üritasin kastanid tulest välja tuua ja kasvõi mõnedki punktid klubile teenida, aga jalas mul palju jõudu alles ei olnud selle jama peale. Lõpuringidel läks meie jälitajate punt täiesti juppideks. Sõidu lõpetasin 34. kohaga. Arvestades minu aktiivsust ja sellist võidusõitu, polnud see tulemus nii väga paha midagi, kuid rahule ei saa ju kuidagi jääda. Õnneks ma ennast selles süüdistada ei saa!

Nüüd saab paar päeva taastuda ja algab kahepäevane Tour du Chablais. Peale seda on kavas neljapäevane velotuur 4 jours des AS.

Vali uudis:Tagasiside Close