.
.
  • 03. märts 2014
  • RSS

Josteni esimene võit Prantsusmaal

Prantsuse EC Mayenne amatöörklubis pedaaliv Viljandi rattaklubi kasvandik Josten Vaidem kirjeldab 2. märtsil tema võiduga lõppenud 2. ja 3. kategooria amatööride ja juunioride võidusõitu Circuit des 8 clochers.

112 km pikal võistlusmaal tuli läbida kaks suurt ringi (umbes 45 km) ja neli väikest linnaringi. Profiili poolest käis sõit pidevalt üles-alla ja oli väga tuuline, mis mulle väga hästi sobis.

Algul tegime Keviniga korralikult sooja, et kohe sõidu algul panemiseks valmis oleks, sest enamikel sõitudel läheb atrõõv juba sõidu algusfaasis minema. Olin terve sõidu väga aktiivne ja kogu aeg suuremates minekutes (võibolla isegi liiga aktiivne, kuna viimase 20 km sees maksis see kätte krampidega), vaid umbes kümnendaks kilomeetriks vajusin pundi keskele taastuma.

Peale seda läks sõda jälle lahti, algul läks tiimikaaslane Marton nelja mehega minema, siis sõitsin koos kahe mehega sinna järgi. See oligi õige minek. Vahe kasvas pidevalt, sest meil töö klappis hästi.

Kui linnaringidele jõudsime, oli vahe pundiga üks minut, vahepeal oli juba kaks meest maha ka jäänud. Olime viiekesi jäänud ette, poolteist ringi enne lõppu ründasin, aga mõne km pärast püüti kinni. Pärast seda läks passimiseks. Kordamööda pidevalt rünnati, püüdmistöö jäi alati meile, sest olime kahekesi.

Viimasel ringil, 1 km enne lõppu, kui just olime püüdnud ühe üritaja kinni, siis panin kohe kontra otsa. Sain vahe sisse ja panin kõik mängu. Finišijoonel edestasin teisi umbes rattapikkusega. Elu raskeim kilomeeter, sest lõpp kulges veel ülesmäge ka. Aga see võit pakkus ikka head emotsiooni! Olen väga rahul, sain oma esimese võidu maanteel ka kirja.

Joss

Vt ka võidusõidu fotosid.

Vali uudis:Tagasiside Close