.
.
  • 18. oktoober 2013
  • RSS

Josten Vaidem Prantsusmaal

Viljandi rattaklubi jalgrattakooli vilistlaste Mikk Vaaksi, Mihkel Ronimoisi, Markus Paasi ja Martti Välgu eeskujul suundus Prantsuse amatöörmeeskonda sõitma Josten Vaidem.

Treener Marek Johanson vestles pärast koju naasmist Josteniga tema senisest spordimehe teest ja elust-olust Prantsuse meeskonnas.

Kui kaua oled jalgrattaspordiga tegelenud?Josten Vaidem II kategooria võitjana
Läksin jalgrattatrenni kümneaastaselt, ehk siis olen ratast sõitnud 8 aastat, kogu selle aja on mind juhendanud Marek Johanson.

Mida pead oma seniseks parimaks tulemuseks?
EMV medaleid maastikusõidus, EMV juunioride grupisõidu 5. kohta ja U23-s kriteeriumisõidu 6. kohta ning jõudmist Eesti juunioride maanteekoondisse 2012. aastal.

Kuidas said Prantsuse meeskonda?
Võimalusi uurisin peamiselt ise ning minu eest kostis ka Timmo Jeret, kes sõidab Troyesi klubis. Kuna hooaja keskel on raske endale klubi leida, siis EC Mayenne oli mulle hea variant.

Mis tingimustel klubiga liitusid?
Saime päevaraha söögi ostmiseks, elamise, auto võistlustel käimiseks ning auhinnarahad, ratast remonditi ka, kui vaja.
Olin nende tingimustega rahul, miinusesse igal juhul ei jäänud, palka makstakse vaid eliitamatöörmeeskondades, EC Mayenne on III divisjoni klubi.

Kirjelda palun meeskonna koosseisu.
Minule lisaks olid meeskonnas pärnakas Karlo Aia, leedukas, austraallane, iirlane ja ungarlane, hiljem liitus veel kaks soomlast ja üks iirlane.

Kuidas oli elu sealses klubis korraldatud?
Võistlustele sõitsime meile selleks antud transpordiga, boss tuli ise võistluspaika kohale.
Elasime kuuekesi korteris, ruumi jagus, süüa tegime peamiselt ise. Treenisime põhiliselt eraldi, sest kõigil olid omad plaanid ja võistlusgraafik. Mulle see sobis, sest nii sain avastada uusi paiku ja omas re¸iimis treenida.

Millega tegelesid vabal ajal?
Puhkasin, vaatasin filme ning jalutasin linnas ringi.

Kui kaua Prantsusmaal sõitsid ja mitu starti tegid?
Olin seal ligi kaks kuud ning selle ajaga tegin 20 starti.

Mis tasemega sõite said?
UCI punktide järgi anti mulle II kategooria, kuid peamiselt sõitsin I kategooria sõite ja sain ka mõne eliidi ehk kõrgema kati sõidu.

Kirjelda paari lausega Prantsusmaa stiili.
Sõidud on algusest lõpuni väga aktiivsed, mingit passimist ei ole. Hoog on kogu aeg üleval, seetõttu on ka keskmised kiirused kõrgemad kui Eestis. Igal võistlusel on sees tõusud, mis teevad sõidud huvitavamaks ja võimalusterohkemaks.

Kuidas läks? Räägi tulemustest.
Paremini sujusid just I kategooria sõidud, ühel sellisel lõpetasin kokkuvõttes 9. kohaga ning võitsin II kati sõitjate arvestuses, mitu korda sain selles arvestuse ka 2. koha. Paremad tulemused saavutasin just kriteeriumitel.

Kas jäid Prantsusmaal saavutatuga rahule?
Täiesti rahule ei jäänud ning palju oli mul ka tehnilist ebaõnne, mis ei lasknud mul tihtilugu soovitud tulemust saavutada.

Mis on sinu tulevikuplaanid ja eesmärgid?
Keskendun jalgrattaspordile ja loodan ennast tulevikus näha proffide seltskonnas, teen selle nimel kõvasti tööd edasi. Järgmise aasta alguses plaanin uuesti fraansi minna ning kui tugevamat klubi ei leia, siis on EC Mayennes mul koht olemas.

Millega hetkel tegeled?
Astusin Tallinna Tehnikakõrgkooli ja õpin ehituse erialal. Teen trenni ja sõidan sügiskrosse, varsti alustan puhkamist enne uut ettevalmistustsüklit.

Lõpetuseks: mida soovitaksid järelkasvule ja keda näed viljandlastest järgmisena Prantsusmaale pürgimas?
Tuleb kõvasti tööd teha ja vaeva näha oma eesmärkide poole liikudes, midagi ei tule kergelt, vähemalt minul ei ole tulnud. Mõne aasta pärast kindlasti Kristjan Johanson ja loodetavasti ka Greg Hallop.

Vali uudis:Tagasiside Close