.
.
  • 01. oktoober 2015
  • RSS

Josten Vaidem MM-il

25. septembril USA-s Richmondis maanteesõidu maailmameistrivõistlustel U23 vanuseklassi grupisõidus osalenud Josten Vaidem sai 53. koha.

162 km pikkust võidusõitu alustas 170 ratturit, kellest suutis lõpuni sõita 130. Maailmameistriks tuli prantslane Kevin Ledanois ajaga 3.54.45. 13 sekundit hiljem tuli Mihkel Räim parima eestlasena 15. kohal. Josten lõpetas 1.07 maailmameistrist hiljem. Kolmanda eestlasena tuli Aksel Nõmmela 107. kohal (+10.44). Martin Laas ja Oskar Nisu katkestasid.

Josteni lühike kommentaar oma MM debüüdile: "Sõit oli närviline ja libeda tee tõttu juhtus kukkumisi väga palju. Jäin matse põdema ja põhimõtteliselt rikkusin sellega oma parema tulemuse. Suutsin küll grupi ette võidelda, kuid seal hoida ei suutnud. Vorm oli korralik. Ei tea, olen enne sellistel närvilistel sõitudel suutnud ikka pundi ees püsida, aga seekord ei saanud hakkama. Ise oma MM-i sooritusega rahule ei jää".

Teadaolevalt pole viljandlasi varem jalgrattaspordi tiitlivõistlustel osalenud. Seega on võimalik, et äsja juhtus Viljandimaa spordiajaloo seisukohalt oluline sündmus. Tunnustame asjaosalisi ning soovime jõudu ja edu Jostenile ning treener Marek Johansonile!


Võistluse videokokkuvõte YouTube'is

Vali uudis:Tagasiside Close